Zaman Geçse de Unutulmayan Nostaljik Oyunlar

Hepimizin geçmişte oynadığımız ve hiç unutamadığımız oyunlar vardır. Zaman geçse de unutulmayan nostaljik oyunlar hangileri?

Unutulmayan Nostaljik Oyunlar

10. Crash Bandicoot

Crash Bandicot deyince hepimiz, Crash,Coco ve kötü doktor Cortex’i hatırlıyoruz. Oyun o zamanki oyunlar arasında en iyi grafiklere sahipti. Herkesin hayranlıkla oynadığı bu oyunu unutulmayacak olan nostaljik oyunlar listesine almamak hata olurdu.

9. Super Mario Kart

Sekiz Mario karakterinden birini seçip, farklı parkurlarda yarışıp, engellerle karşılaşan ve güçlendirmeler kullanılıp kazanılmaya çalışılan oyun hafızalarımızda bir efsane olarak kaldı. Oyun, çocukluğumuzun en iyi yarış oyunuydu diyebiliriz.

8. Sonic the Hedgehog 2

Oyunda, Sonic ve yardımcısı, kötü Ivo Robotnik’in uzay istasyonuna güç sağlayan Kaos Zümrütlerini çalmasını engellemeye çalışır. Yüksek hızlı oynanış ve çeşitli seviyelerde toplanan altın yüzüklerin oluşturduğu sağlık, oyunun en belirleyici özelliklerindendi. Genellikle bu oyun ve Super Mario arasında bir rekabet olurdu. Bir çoğumuz her iki oyundan da eşit derecede keyif almış olsak da, Sonic the Hedgehog tüm zamanların en iyi nostaljik video oyunlarından biridir.

7. The Legend of Zelda

Prenses Zelda ve Link ile Birlikte maceralarını paylaştığımız ve yeni topraklar keşfettiğimiz oyun nostalji listemizde olması gerekenler arasında. Oyun, oyunculara kendi maceralarını keşfetmelerini sağlayan açık dünya oyununun erken örneklerinden bir tanesiydi.

6. Final Fantasy

Tüm zamanların en çok satan video oyunu serilerinden biri olan Final, yaklaşık 30 platformda oynanmak üzere geliştirildi ancak orijinal NES sürümünün yeri çok farklıdır. 1987 yılından bu yana devam eden serinin ilk oyunu, unutulamayan oyunlar arasında yerini alıyor.

5. Out Run

1986 yılı yapımı olan Out Run, ünlü oyun geliştiricisi SEGA tarafından yapılmıştı. Sürüş oyunları türünün öncülüğünü yapan yarış oyunu, kısa sürede zamanının en çok satan video oyunlarından biri haline geldi.

4. Streets of Rage II

Streets of Rage II bir Sega Genesis klasiğidir ve hızla bir fenomen haline gelmiştir. Dövüş oyunları o zamanlar zaten popülerdi, ancak Streets of Rage, iyi gelişmiş bir arka plan ve daha canlı grafikler ile diğer dövüş oyunlarının önüne geçiyordu. 

3. Street Fighter II Turbo

Street Fighter 1991 yılında bir arcade oyunu olarak geliştirildi. Oyun o zamanki diğer dövüş oyunlarından farklıydı çünkü oyunculara benzersiz dövüş stilleri ve yetenekleri olan karakterleri seçme olanağı vermişti.

2. Tetris

Tetris açıkçası listemizdeki görsel olarak en gelişmiş oyun değil ve yaratıcı bir hikayesi de yok. Oyunun tüm amacı sadece renkli blok gruplarını düzenlemekti. 

1. Super Mario Bros

Super Mario Bros hepimizin aşina olduğu, tüm zamanların en başarılı serisinin ilk oyunudur. Oyunun kullandığı müzik bile Dünya’nın en çok tanınan müziklerinden biri olmayı başarmıştı. Şimdiye kadar yapılmış en önemli video oyunu olan Super Mario Bros çoğumuzu eskilere götürmeye başarıyor.

Nostaljik oyunlar arasında sizin en sevdiğiniz oyun hangisi? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Fiat Egea Sedan 2022 Fiyat Listesi

Türkiye'de otomobil fiyatları bir hayli yükselmiş durumda. 300.000 Türk Lirası altında sıfır otomobil kalmayan günümüzde birincil tercih genellikle Fiat Egea'dan yana oluyor. Geniş iç...
00:05:01

Eyfel Kulesini Satan Adam: Kont Victor Lustig Kimdir?

Dolandırıcılık teknolojinin de gelişmesiyle giderek arttı ve insanları dolandırmak artık çok daha kolay hale geldi. Öyle ki teknolojiden anlamayan insanlar dolandırıcı insanların bir...

Bilim İnsanları Robotlara Gülmeyi Öğretiyor!

Yapay Zeka, hayal edilemeyecek kadar karmaşık görevleri başarabilir. Bundan dolayı bilim insanları robotlara gülmeyi öğretiyor. Kyoto Üniversitesi'ndeki bilim insanları, bir robota bir insanla konuşurken...