YouTube, Beklenen Özelliği Bilgisayarlara Sunmak İçin Hazırlanıyor

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan YouTube, dünya çapındaki kullanıcılarına kolaylık sağlayacak yeni bir özelliği test etmeye başladı. Hangi özellik yolda?

YouTube, yeni özelliği test ediyor

YouTube, masaüstü web tarayıcınıza video indirmenin resmi bir yolunu test ediyor. 19 Ekim tarihine kadar test aşamasında olan özelliği kullanabilmek için uygun olup olmadığınızı görmek istiyorsanız, YouTube’un Premium aboneler için mevcut olan testleri listeleyen deneysel özellikler sayfasına göz atabilirsiniz.

Test programına kayıtlıysanız ve YouTube tarafından desteklenen bir tarayıcı kullanıyorsanız (Google’a göre Chrome, Edge veya Opera’nın en son sürümleri), bir video izlerken, videonun hemen altında yer alan “videoyu indirme” seçeneğini görmelisiniz. Tıkladığınızda YouTube, videoyu indirecek ve ardından ekranın sol tarafındaki menüden erişilebilen “İndirilenler” bölümünden izleyebilirsiniz. İndirdiğiniz videoları internet bağlantısına sahip olmadan rahatlıkla izleyebileceksiniz.

Video indirme seçeneklerinde 144p’den 1080p’ye kadar olan bütün çözünürlükte video indirme seçeneği de bulunuyor. 4K çözünürlükte indirme seçeneği ise şu an için mevcut değil.

Test aşamasında olan özelliğin birçok hata bulundurduğuna dair kullanıcılardan birçok geri bildirim gönderildi. Özelliği ilk kez etkinleştirdikten kısa bir süre sonra videolar indirilmedi veya indirme ilerlemeleri yüzde sıfırda takılı kalması bu hatalardan sadece birkaçı.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu özellikten yalnızca Premium kullanıcıları yararlanabiliyor. YouTube Premium üyeliği ise ülkemizde ise aylık fiyatı 16,99 TL.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...