Yeni Need for Speed Oyunu Ne Zaman Çıkacak? İşte Tüm Bilinenler

Son Need for Speed oyunundan bu yana 3 yıl geçti ve yeni bir tanesinin gelip gelmeyeceği merak konusu olmuş durumda. Yeni Need for Speed oyunu ne zaman çıkacak? İşte sevilen yarış oyunu serisiyle ilgili son bilinenler!

Need for Speed, dünya çapında sevilen bir oyun serisi. Peki serinin bir sonraki oyunu ne zaman gelecek? EA bunun üzerinde çalışıyor mu? İşte tüm bilinenler:

Yeni Need for Speed Oyunu Hakkında Bilinenler

Need for Speed, iki yılda bir yeni bir oyunuyla karşımıza çıkıyordu, ancak serinin yeni oyunu geçen yıl 2022’ye ertelendi. Bu kısmen oyun geliştiricisi Criterion‘ın Battlefield 2042 üzerindeki çalışmasından ve ayrıca pandemiye bağlıydı.

Yani, Battlefield 2042 çıktı, NFS 2022’de üretim yeniden başladı mı? Bunun onayını duymadık ve yaklaşık bir yıldır NFS hakkında herhangi bir haber ortaya çıkmadı.

NFS’nin yapım aşamasında olduğunu varsaymak güvenlidir, ancak ne zaman piyasaya çıkacağını kimse tahmin edemez. Daha fazlasını ne zaman duyacağımıza gelince, Ağustos ayına kadar bir tanıtım fragmanı görmezsek, 2023’e kadar ertelenebilir.

Need for Speed ​​2022 Yalnızca Güncel Nesil Olabilir

VentureBeat’ten Jeff Grubb’a göre, Criterion’un yeni Need for Speed ​​oyunu yalnızca şu anki nesiller için çıkış yapacak. Bu şimdilik bir söylenti ancak doğruysa Need for Speed ​​2022 oyununun PS4 ve Xbox One konsollarında oynanamayacağı anlamına geliyor. Bunun yerine, PC’nin yanı sıra PS5 ve Xbox Series X konsollarında yayınlanacak.

EA Play Live 2022 İptal Edildi

EA, normalde yeni oyunları tanıttığı ve oyunları için ses getirdiği her zamanki yaz vitrini EA Play Live‘dan vazgeçiyor.

Bunun yerine, EA haberleri hazır olduklarında ve hazır olduklarında açıklayacak ve bir sonraki oyun hakkında bilgi söz konusu olduğunda bir duyuru yapılacak. Yani bu durum Need For Speed ​​hayranlarını belirsizlik içinde bırakacak.

Criterion Tekrar İşe Alındı

Criterion, 2010’daki fantastik Hot Pursuit de dahil olmak üzere daha önce birkaç NFS oyunu geliştirdi. Ancak sonrasında EA sonraki oyunları için Ghost Games ile anlaşmıştı. Şimdi ise Criterion tekrardan göreve gelmiş oldu.

Criterion’un geliştirdiği Hot Pursuit, zamana direnen ve geçen yıl Remaster sayesinde on yıl sonra bile oynaması hala eğlenceli olan bir oyundur. Criterion ayrıca Most Wanted‘ı (2012) geliştirdi, ancak gerçekten parladıkları yer Burnout serisi.

Yeni Need for Speed Oyunu Ne Zaman Çıkacak?

Bir sonraki NFS’nin çıkış tarihi söz konusu olduğunda herhangi bir resmi duyuru yapılmadı. Tek bildiğimiz, oyunun 2022’de piyasaya sürülmeye hazır olduğu, ancak bunun ötesinde kimsenin tahmini yok.

Ancak geçmişe bakmak bize NFS 2022’nin ne zaman piyasaya sürüleceği konusunda bir fikir verecektir. Serinin önceki oyunlarına göz atarsanız, son oyunların hepsinin Kasım ayında piyasaya sürüldüğünü fark edeceksiniz. Kasım, Noel’den hemen önce ve Kara Cuma satışlarının kalbinde olduğu için video oyunu sürümleri için en yoğun zamandır.

Bunun NFS 2022 için değişmesini beklemiyoruz, özellikle de Criterion’a yılın neredeyse tamamını bir sonraki NFS’yi yapması için verdiğinden. Durum buysa, tanıtım fragmanının Haziran-Ağustos aylarında düşmesini bekliyoruz.

Bu bilgilere dayanarak, yeni NFS oyunu hakkında daha fazla detaya önümüzdeki aylarda ulaşacak gibi görünüyoruz.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...