Yeni Müzikler İçin Snapchat ve Sony Music Anlaşması!

Snapchat, favori sanatçılarınızı uygulamaya bir çırpıda eklemek için Sony Music ile anlaşmayı kabul etti. Peki anlaşma nasıl olacak?

Snapchat, içerik oluşturucuların video yapımlarında kullanmaları için sanatçılarının müziklerini uygulamanın kitaplığına dahil etmek için Sony Music Entertainment ile bir anlaşma yaptı. Snap’in artık en iyi üç müzik şirketi ile bağlantıları var – Sony Music, Warner Music ve Universal Music.

Snap, 2018’de uygulamasını olumlu bir karşılamadan daha az olacak şekilde yeniden tasarladıktan sonra, kullanıcılar kısa içeriklerini paylaşmak için Instagram ve TikTok‘a akın etti. Ancak Snap, son yıllarda geliştirilmiş bir tasarım ve öğrencilere ve gençlere hitap edebilecek bir şekilde değişikliğe gitti ve bu da Snapchat’in ilgisizliği önlemesine neden oldu.

Snapchat ve Sony Music arasında yeni müzik anlaşması

Müziğin artık enstantane için bir seçenek haline gelmesi ve giderek artmasıyla, bu yeni anlaşma Snapchat kullanıcılarının devasa müzik kitaplığı aracılığıyla yaratıcı potansiyellerini açığa çıkarmalarına ve ayrıca sanatçıların uygulamada daha doğrudan promosyon avantajı elde etmelerine yardımcı olacak.


Her gün artırılmış gerçeklikle etkileşime geçen 200 milyondan fazla Snapchat kullanıcısı ile kendilerini ifade etmek için Lenslerimizi kullanmayı sevdiklerini biliyoruz.” Snap, duyurusunda şunları söyledi. “Bu nedenle, Lens Karusel’de bulunan AR Lenslerimize Sesler ekleyerek ve yeni formatlarla deneyler yaparak Snapchat’teki müzik deneyimini genişletiyoruz.”

Sony Music, daha önce, Higher Love’ın yayınlanmamış versiyonu için Kygo’nun Whitney Houston ile yaptığı işbirliğinin lansmanına yönelik bir ortaklığın parçası olarak Snap’in AR araçlarını kullanmıştı.

Kullanıcıların Snap’lerine müzik eklemelerini sağlayan Snapchat’in Sesler özelliği, geçen yıl Ekim ayında piyasaya sürüldü.

Platformda Sounds’dan müzikle oluşturulan videolar toplu olarak yaklaşık 77 milyar görüntülemeye sahip yaklaşık 1,2 milyar videoyla sonuçlandı. Sounds’dan müzikle oluşturulan videoların yaklaşık %40’ı sohbet yoluyla doğrudan arkadaşlarla paylaşıldı.

Snap’in rakibi TikTok da müziği uygulama deneyiminin önemli bir parçası olarak kullanıyor. Bu nedenle, Snap’in müzikle ilgili daha ilgi çekici seçenekler sunması akıllıca olur.

Yeni lens özellikleri geliyor

Snap ayrıca yeni müzik formatları ve araçları içerecek iki yeni lens ürünü üzerinde çalışıyor.

Snap, “Yakında piyasaya sürülecek, Lens’e yerleştirilmiş önceden seçilmiş bir şarkıya sahip Sound Lens’leri sunacağız, bu Lens, herkesin fotoğraflarını bir şarkı söylüyormuş gibi görünecek şekilde dönüştüren bir seçenek olacak.

İkinci özellik, kullanıcıları ve arkadaşlarını kendi animasyonlu müzik videolarının yıldızları yapmak için görsel efektler uygulayan Cameo Ses Lensleridir. Kullanıcıların Sesli Lensleri bulmak için Lens simgesinde nota simgesi olan Lensleri araması gerekir.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Apple Sanal Gerçekliği Yakında Geliyor!

Saygın Apple analisti Ming-Chi Kuo'ya göre, Apple'ın artırılmış ve sanal gerçeklik deneyimlerinin bir kombinasyonunu sunacağı bildirilen uzun süredir konuşulan karma gerçeklik kulaklığı, Ocak 2023'te...

Safari Arka Planı Nasıl Silinir? Safari’yi Temizlemek Neden Önemli?

Apple kullanıcısıysanız, internette Safari aracılığıyla gezinme olasılığınız yüksektir. Apple, Safari'nin Mac için en hızlı ve en kolay web tarayıcısı olduğunu ve çevrimiçi olmanın en...

Antarktika’da Drone Kullanmak Yasak! Peki Neden?

Drone teknolojisi geliştikçe ve drone fotoğrafçılığı hobisi çoğaldıkça, bu alanda çalışmalar ve çekimler görmeye alışmıştık. Fakat maalesef yakın zamanda Antarktika'dan bir drone görseli görmeyi...