Yeni mobil PlayStation oyunları için müjde verildi!

Milyonlarca konsol oyuncusu kitlesi bulunan PlayStation, geçtiğimiz nisan ayında ortaya çıkan bir ilan ile mobil PlayStation oyunları ile ilgili çeşitli haberlerin yayılmasına neden olmuştu. Bugün itibariyle, Sony‘den bu konu hakkında mobil oyuncuları sevindirecek bir haber geldi. Haberle ilgili tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Sony‘nin Playstation oyunlarının mobil platformlarda oynanabilir olması için geliştirmelere başladığını ve bunun için yeni iş ilanlarının verildiğini daha önceden öğrenmiştik. Ancak bu sızıntı sonrasında herhangi bir detaylı bilgi verilmemişti. Ancak Sony yöneticilerinden biriyle yapılan bir röportaj sonrası mobil oyun tutkunlarını heyecanlandıracak bilgiler açığa çıktı.

PlayStation oyunları çok yakında mobil cihazlara gelecek!

Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan, yakın zamanda verdiği bir röportajda Sony’nin mobil cihazlar üzerine yapmakta oldukları planlarını ve bu planların sebeplerinden bahsetti. Nedenlerden birinin Sony’nin yeni büyük oyunlarının başarısı olduğunu söyleyen Ryan, Bu zevki sadece PlayStation toplumuna sunacak şekilde sınırlamak kötülük olurdu.” şeklinde ifadeler kullandı.

İşin detayları konusundan bilgi vermekten kaçınan CEO, şu anda birkaç isim üzerinde çalışıldığını ve çalışmaların sonuçlarını yakın zamanda görüleceğini açıkladı. Bu konu hakkında daha önceki açıklamalarda ise bu mobil oyunların en popüler ve en yeni PlayStation yapımlarının uyarlamaları olacağına dair ifadelerde bulunulmuştu.

PlayStation topluluğu ise, Sony’nin mobil oyun pazarına 2025 yılında katılacağını tahmin ediyordu. Kişiden kişiye değişebilen bir tahmin olsa da sonuç olarak birçok kişi bu oyunları 4-5 yıldan önce görmeyi beklemiyordu. CEO Jim Ryan, mobil PlayStation oyunlarının kullanıcılarla “sanılandan erken” buluşacağını söyledi ancak bunun hangi tarihte gerçekleşeceğiyle ilgili herhangi bir bilgi verilmedi. Yapılan açıklamalara göre Sony, bu atılıma oldukça önem veriyor ve bu kapsamdaki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Sony’nin geliştirmekte olduğu söz konusu oyunların bazılarının bu yıl bitmeden uygulama dükkanlarına gelmesi ön görülüyor. Ancak mobil platformlara hangi oyunların geleceği ve tam olarak ne zaman çıkacağı ise şu an için bilinmiyor. Peki sizce Sony bu konuda başarılı olabilecek mi?

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Tesla Tırı “Tesla Semi” Neden Bir Türlü Çıkamadı?

2017'de Tesla'nın tırı için üretime başlamayı planladığı açıklandı. Bu aracın hiçbir zaman özel sürücülere satılması amaçlanmamıştı, bunun yerine mallarını taşımak için daha çevre dostu...

Bitcoin Enerji Tüketimi Rekor Seviyede Düştü!

Haziran ayında bir düşüş yaşadıktan sonra, Bitcoin fiyatı o kadar düşük kaldı ki, blok zincirinin büyük elektrik kullanımını benzer şekilde düşmeye zorladı. Dijital para...

League Of Legends: Yeni Yıldız Muhafızı Kostümleri Gün Yüzüne Çıktı!

Nilah'ın gelişiyle birlikte, yeni bir Yıldız Muhafızı seti en popüler kostüm serilerinden birinde Dünya'yı korumaya devam edecek. Riot Games, League of Legends'ın en yeni alt...