Steam Deck’e Android Tabanlı Rakip: Lenovo Legion Play Sızdırıldı

Yeni Android tabanlı taşınabilir oyun konsolu Lenovo Legion Play ortaya çıktı.

Nintendo Switch OLED, Steam Deck ve son GPD XP gibi 2021’de şimdiye kadar birkaç önemli elde taşınabilir oyun cihazı gördük. Şimdi, Lenovo da bu yılın başlarında bir tanıtım için kendi cihazını hazırlıyor gibi görünüyor. Peki yeni ortaya çıkan bu taşınabilir oyun konsolunun özellikleri nasıl olacak?

Lenovo Legion Play özellikleri

Android işletim sistemi üzerine kurulan yeni taşınabilir oyun konsolu, akıllı telefonların yeterli olamadığı oyunlar için özel olarak tasarlandı. Taşınabilir konsolun ekranına göz attığımızda Geforce Now, Play Store ve çeşitli Google uygulamaları için simgeler görüyoruz. Bu ekran ise 7 inç HDR 10 destekli FHD bir ekran olarak karşımıza çıkıyor.

Performans konusunda yüksek beklentileri karşılayacak gibi görünen konsol, 7000 mAh pil kapasitesine sahip olacak. 3.5 mm kulaklık ve USB-C girişi de bulunuyor. İki adet analog kontrolle birlikte sunulacak olan yeni Legion Play, şık tasarımıyla da dikkat çekiyor.

Ayrıca, Liliputing isimli bir web sitesi tarafından tespit edilen bir ürün açıklaması bulunuyor ve bu açıklamada ise aşağıdaki ifadeler yer alıyor.

AAA oyunları için tasarlanan Lenovo Legion Play, ilk Android bulut oyun konsoludur. Konsol, kullanıcıların yüzlerce bulut oyunu oynamasına, oyun kitaplıklarını yayınlamasına veya mobil oyunlar oynamasına izin veriyor.”

Yeni Lenovo Legion Play hakkında şu an için daha fazla bilgi bulunmuyor ancak özellikleri ile birlikte Steam Deck ile rekabet edecek gibi görünüyor.

Sizler yeni taşınabilir oyun konsolu Lenovo Legion Play’i beğendiniz mi? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Tesla Tırı “Tesla Semi” Neden Bir Türlü Çıkamadı?

2017'de Tesla'nın tırı için üretime başlamayı planladığı açıklandı. Bu aracın hiçbir zaman özel sürücülere satılması amaçlanmamıştı, bunun yerine mallarını taşımak için daha çevre dostu...

Bitcoin Enerji Tüketimi Rekor Seviyede Düştü!

Haziran ayında bir düşüş yaşadıktan sonra, Bitcoin fiyatı o kadar düşük kaldı ki, blok zincirinin büyük elektrik kullanımını benzer şekilde düşmeye zorladı. Dijital para...

League Of Legends: Yeni Yıldız Muhafızı Kostümleri Gün Yüzüne Çıktı!

Nilah'ın gelişiyle birlikte, yeni bir Yıldız Muhafızı seti en popüler kostüm serilerinden birinde Dünya'yı korumaya devam edecek. Riot Games, League of Legends'ın en yeni alt...