Yeni iPhone Modellerinde Fiziksel Bir SIM Kart Bulunmayacak

Sızdırılan bir bilgiye göre Apple’ın yeni çıkacak iPhone modelleri fiziksel bir SIM karta ihtiyaç duymayacak dolayısıyla yeni iPhone modellerinde kart tepsisi de bulunmayacak.

Apple’ın 2023’te iPhone 15 ile fiziksel bir kart yuvası olmadan iPhone’ları piyasaya sürmek için çalışabileceğini öne süren yakın tarihli bir söylenti vardı. Ancak, MacRumors’tan gelen bir rapora göre, Apple’ın isimsiz bir kaynaktan doğrulayan bir ipucu aldıklarını iddia ediyorlar. Bu iddialar, ancak beklenenden daha erken gelebileceğini de kaydetti.

İki ayrı raporun Apple’ın fiziksel bir SIM kart gerektirmeyen iPhone modelleri üzerinde çalıştığını belirtmesinin ardından, bir sızıntı konuyla ilgili daha fazla bilgi sunuyor. Sızıntı yapan kişi, bu yılın başlarında, iPhone 13 lansmanından çok önce benzer iddialarda bulundu. Apple’ın fiziksel SIM kart tepsisi olmayan bir iPhone’u ne zaman piyasaya süreceği henüz belli değil. Önceki raporlar, iPhone 14 ve iPhone 15’i SIM kart yuvasına sahip olmayacak potansiyel sürümler olarak gösterdi. Ayrıca, bu raporlardan biri, Apple ve operatör ortaklarının, alıcıların dijital bir eSIM aracılığıyla etkinleştirebilecekleri iPhone 13 seçeneklerini satabileceğini söylüyor. Bir SIM kart yuvasına sahip olacaklar, ancak kutuda nano SIM bulunan alıcılara gönderilmeyecekler.

Apple İçin SIM Kart Yuvasını Kaldırmak Neden Mantıklı ?

Apple, iPhone’daki tüm bağlantı noktalarını ve düğmeleri ortadan kaldırmak istiyor. Bu “mükemmel” iPhone tasarımı, Apple’ın alıcılara yalnızca suya dayanıklı değil aynı zamanda su geçirmez bir cihaz sunmasına olanak tanıyacak. Kusursuz bir şekilde kapatılmış bir kasanın içine hiçbir giriş noktası olmadan herşey tam da Apple’ın istediği gibi olabilir. Hem de iPhone sıvılarla ilgili kazalardan ve olası temaslardan şimdiye kadar olduğundan çok daha iyi kurtulacak. Anlaşılan o ki her türlü bu değişiklik Apple’ı memnun edecek.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Biray Altun
Biray Altun
2001 Yılında Erzurum'da doğdum. Çocukluğum memleketim Kars'ta , eğitim hayatım ise İzmir'de geçti. Şimdi ise Çanakkale'de bir yandan üniversite hayatıma devam ederken bir yandan ilgi alanım olan konularda yazıyorum.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Her Bütçeye Uygun En İyi Akıllı Saat Modelleri

Akıllı saatler, genel olarak bildirimleri cebimizdeki telefonu çıkartmadan hemen kolumuzdan bakabilmemiz için kullanılıyor. Tabii birçok marka saatlerine veya bilekliklerine bunun yanında başka özellikler de...

Elon Musk’ın Sahip Olduğu Tüm Şirketler

Elon Musk içinde bulunduğumuz dönemin ayrılamaz bir parçası ve muhtemelen gelecek kuşaklar için ders kitaplarında görünecek bir yüz. 21. yüzyılın en büyük iş adamı...

Apex Legends Mobile iOS ve Android Platformları Üzerinde Yayınlandı!

Uzun ve dolambaçlı bir yol oldu ama sonunda "Apex Legends" mobil versiyonuyla karşınızda ve hemen şimdi indirilebilir durumda! Hem iOS hem de Android kullanıcıları...