Yeni Fujifilm X-H2 Aynasız Fotoğraf Makinası

Fujifilm geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuru ile yeni fotoğraf makinası olan X-H2’yi tanıttı. Teknolojini her alanda gelişmesiyle birlikte fotoğraf makinası sektöründe de bunun etkilerini görmek mümkün. Fujifilm’de teknolojinin getirilerinden faydalanarak birçok farklı özelliğe sahip 40,2 megapiksellik kamerasını üretti. Peki Fujifilm X-H2 fotoğraf makinasının ayrıntıları neler? Gelin hep birlikte bakalım.

Fujifilm X-H2 Özellikleri

Geçtiğimiz günlerde duyurulan Fujifilm’in yeni aynasız fotoğraf makinası olan X-H2, 40,2 megapiksellik sensörü ile başarılı bir fotoğraf makinesi olarak yerini aldı. Metal bir yapıya sahip olan kamera darbelere karşıda oldukça dayanıklı bir yapıda. Ayrıca düğme ve kadranların doku hissi de kullanıcılarına güzel bir hissiyat sağlıyor. Fujifim’in aynasız fotoğraf makinası eğilebilir ve oldukça iyi çözünürlükle birlikte yüksek ışık altında da iyi performans sağlayan bir LCD ekrana da sahip.

Kameranın vizörüne gelecek olursak gözü yormayan ve oldukça net bir vizöre sahip. Fujifilm, kullanıcılarına altı güç optimizasyon modu da sunuyor. Bunlar:  normal, ekonomi, düşük ışık önceliği, çözünürlük önceliği, 120 p’lik EVF kare hızı önceliği ve 240p’lik EVF kare hızı önceliğidir. İsteğinize ve duruma göre istediğiniz modları seçebiliyorsunuz.

Bir fotoğraf makinasının olmazsa olmazlarından olan, otomatik yüz ve nesne algılama sistemi Fujifilm’in X-H2 fotoğraf makinasında da mevcut. Kullanıcı denemelerinde kamera duran veya hareketli bir nesnenin veya kişinin yüzünü oldukça başarılı bir şekilde odaklayabiliyor.

X-H2’nin elektronik deklanşörüyle 20 fps karartma olmadan çekim yapabilmesi de makinanın bir diğer güzel noktası.

Ayrıca X-H2 ile birlikte iki tane lens de duyuruldu. Bunlar XF 56mm f/1.2 ve GF 20–35mm f/4 lensidir, her iki lens de hızlı otomatik odaklama ile güzel bir performans sergiliyor. Yeni 56mm’yi diğer lenslerden ayıran en güzel özelliği tasarımı oldu. XF 56mm muhteşem tasarımıyla göze çok güze hitap ediyor. GF 20–35mm ise odak ve yakınlaştırma halkalarına sahip.

Toplayacak olursak, Fujifilm’in X-H2 fotoğraf makinası performansı ile bir fotoğrafçı için oldukça başarılı bir makine oldu. Ayrıca 40,2 megapiksellik lensi, farklı modları ve birçok özellikleriyle oldukça profesyonel fotoğraflar çekmenize olanak sağlıyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

00:05:01

Eyfel Kulesini Satan Adam: Kont Victor Lustig Kimdir?

Dolandırıcılık teknolojinin de gelişmesiyle giderek arttı ve insanları dolandırmak artık çok daha kolay hale geldi. Öyle ki teknolojiden anlamayan insanlar dolandırıcı insanların bir...

Bilim İnsanları Robotlara Gülmeyi Öğretiyor!

Yapay Zeka, hayal edilemeyecek kadar karmaşık görevleri başarabilir. Bundan dolayı bilim insanları robotlara gülmeyi öğretiyor. Kyoto Üniversitesi'ndeki bilim insanları, bir robota bir insanla konuşurken...

Intel ARC Ekran Kartları Hakkında Tüm Bilinenler

Intel, Arc ekran kartı serisi ile GPU oyununu devralmak istiyor ve çok açık bir şekilde NVIDIA'yı birincil hedefi olarak görüyor. Sabırla bu serinin 2022'nin...