Xbox İçin Yeni Bir Güncelleme Geliyor

Microsoft, Edge tarayıcısının güncellenmiş bir sürümünü içeren yeni bir Xbox panosunu kullanıma sunuyor. Altı aylık testten sonra, Edge’in Chromium sürümü artık mevcut tüm Xbox One ve Series S / X konsollarında kullanılabilir ve yeni özellikler Xbox sahiplerinin Google Stadia oyunlarını yayınlamasına, web üzerinden Discord’a erişmesine ve çok daha fazlasına olanak tanır.

Edge’in Xbox sürümü, PC veya Mac’te bulunan sürümle neredeyse aynı görünüyor. Dikey sekmeler ve Koleksiyonlar gibi özellikler bile içerir. PC ve mobil cihazlarda Edge gibi, Xbox sürümü de tüm ayarlarınızı, favorilerinizi, sekmelerinizi ve web geçmişinizi senkronize eder. Gerçekten eksik olan tek özellik, uzantılar ve Kullanıcı Aracısı dizelerini değiştirmek veya bir konsola erişmek için geliştirici moduna geçme yeteneğidir.

Xbox

Xbox, bilgisayar olma yolunda mı?

Edge ayrıca fare ve klavyeyi de destekler, böylece çevrimiçi Word veya Excel gibi şeylere ve hatta Google Stadia oyunlarına klavye ve fare veya Xbox denetleyicisi aracılığıyla erişebilirsiniz. Xbox’ta henüz bir Discord uygulaması bulunmamakla birlikte, Edge’in bu yeni sürümüyle web sürümüne erişebilirsiniz. Discord, sesli aramalara ve metin kanalı sohbetlerine katılmanıza izin verecek, ancak maalesef mikrofon desteği mevcut değil.

Bu yeni Edge tarayıcısı, daha önce Xbox’ta bulunanlara göre büyük bir gelişmedir ve Steam PC oyunlarına veya Krunker veya Quake JS gibi web oyunlarına erişmek için bile kullanabilirsiniz. Nvidia, hala, tuhaf bir şekilde, GeForce Now akış hizmetine Edge üzerinden erişimi engelliyor. Nvidia’ya neden Edge’i genel olarak engellemeye devam ettiğini defalarca soruldu, ancak şirket yalnızca Nisan ayında “gelecek için Edge tarayıcı desteğini araştırdığını” söyledi.

Xbox, Playstation’ın en büyük rakibi olarak günden güne elini güçlendirmeye devam ediyor. Konsolun sahip olduğu sınırlamaları ve duvarları yıkarak kendine yeni bir yol çiziyor ve bu onu çok daha cazip bir cihaz haline getiriyor. Playstation, yarış konusunda biraz da olsa geride kalıyormuş hissi uyandırmaya başladı.

Sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Apple Sanal Gerçekliği Yakında Geliyor!

Saygın Apple analisti Ming-Chi Kuo'ya göre, Apple'ın artırılmış ve sanal gerçeklik deneyimlerinin bir kombinasyonunu sunacağı bildirilen uzun süredir konuşulan karma gerçeklik kulaklığı, Ocak 2023'te...

Safari Arka Planı Nasıl Silinir? Safari’yi Temizlemek Neden Önemli?

Apple kullanıcısıysanız, internette Safari aracılığıyla gezinme olasılığınız yüksektir. Apple, Safari'nin Mac için en hızlı ve en kolay web tarayıcısı olduğunu ve çevrimiçi olmanın en...

Antarktika’da Drone Kullanmak Yasak! Peki Neden?

Drone teknolojisi geliştikçe ve drone fotoğrafçılığı hobisi çoğaldıkça, bu alanda çalışmalar ve çekimler görmeye alışmıştık. Fakat maalesef yakın zamanda Antarktika'dan bir drone görseli görmeyi...