Xbox Game Pass Mayıs 2022’de Hangi Oyunlara Erişim Verecek?

XBOX Game Pass, her ay olduğu gibi bu ay da çeşit çeşit oyunları erişime açacak. Hangi oyunlar erişime açılıyor? Detayların hepsi yazımızda!

Dinozorlar, Pac-Man, vampirler, çiftçilik, kaykay ve suçun ortak noktaları neler? Hepsi yakın gelecekte Xbox Game Pass’e geliyor. Konsol/PC abonelik servisi tekliflerini, karışımın içine bazı ilginç başlıklar ekleyerek genişletti. ‘Karışım’ derken, gerçek anlamda bir karışımdan bahsediyoruz. Her alana dağılmış, çeşit çeşit başlıklar var ve içinde herkes için bir şey var gibi görünüyor. Bazı oyunlar şuanda erişilebilir durumda, ve bazıları gelecek şeyler için bir tanıtım, fakat bir şey kesin, dünün duyuruları güzellikler ile dolu.

Xbox Game Pass Nedir?

Xbox Game Pass ve PC Game Pass, Microsoft’un video oyunu abonelik hizmetleridir. Her iki hizmet de kullanıcılara aylık tek bir abonelik ücreti karşılığında çeşitli yayıncıların oyun kataloğuna ve Xbox Live Gold ve EA Play gibi diğer premium hizmetlere erişim sağlar.

Şu Anda Erişimde Olan Oyunlar

Eğer bir Xbox Game Pass abonesi iseniz oyunlardan beş tanesi şu anda erişilebilir durumda. İlki ‘‘Her Story.” Adına, ve ”Silent Hill: Shattered Memories”in yazarı ve tasarımcısından geldiğine bakılırsa, ürkütücü gibi duruyor. ”Her Story,” sizi şu anda sorgulanan bir kadının geçmişine götüren bir kurgusal suç oyunu. Eğer suç türü sizin için uygun değilse, Xbox bulut oyun servisinde ve aynı zamanda konsol ve PC’de erişilebilir olan ”Jurassic World Evolution 2”yi denemek isteyebilirsiniz. ”Jurassic World Evolution 2”nin hikayesi pek fazla bir tanıtım gerektirmiyor, çünkü cidden, çok iyi bildiğimiz ”Jurassic Park” dünyasında kurulmuş destansı dinozorlardan başka ne isteyebilirsiniz ki?

Daha Gelecek Çok Şey Var

Platforma gelecek olan kalan üç oyun ise ‘‘Little Witch In The Woods,” ”Skate,” ve ”Umurangi Generation Special Edition.” Bu üç oyundan ilki, genç bi cadı olan Ellie’nin hikayesini anlatıyor ve sizi büyü ile dolu bir yolculuğa çıkarıyor. ”Skate,” adından da belli olmak üzere, güvenlik görevlileri tarafından kovalanırken sizi, hareketli bir şehirde kaykay yapmanın deneyimini yaşatıyor. Son olarak ”Umurangi,” oyuncunun kurgusal Tauranga şehrinin fotoğraflarını çektiği bir oyun.

”Farming Simulator 22” 19 Mayısta, yeni bir oynanış sistemi, geliştirilmiş bir inşa modu, ve yeni bir karakter yaratıcısı ile yayınlanıyor. 19 Mayıs aynı zamanda ”Vampire Survivors”ın çıkışını getiriyor. Parmaklarınız uyuşana kadar vampir sürüleriyle çarpışacağınız bir gotik korku aksiyon oyunu. Bu 24 Mayıs çıkışları ile devam ediyor: ”Floppy Knights” ve ”Hardspace: Shipbreaker.” ”Floppy Knights,” Phoebe adlı genç bir mucidin ve robot yardımcısı Carlton’ın hikayesini anlatan taktiksel bir kart oyunu olmakla birlikte, ”Hardspace: Spacebreaker’‘ sizi, uzay geminizi geliştireceğiniz ve sözleşmelerinizi yerine getireceğiniz bir maceraya götürüyor—birazcık ”Eve Online”ı anımsattığını söyleyebiliriz.

26 Mayıs’ta ise Xbox Game Pass, zaten başarılı olan bir serinin devam oyunu ve heyecanla beklenen ”Sniper Elite 5”in yayınlanmasını görecek. First-person shooterların hayranları, gerçek dünyadan esinlenilmiş haritaları, gelişmiş kill cam, ve iyileştirilmiş third-person combat’ın keyfini çıkarabilecek. İki yeni oyun daha 27 Mayıs’ta platformda yerini alıyor: ”Cricket 22,” kriket oyunlarınızı 4k görseller ile yeni bir seviyeye taşıyor iken, ”Pac-Man Museum” tüm zamanların en klasik yapıtlarından biri ile sizi geçmişe bir yolculuğa çıkarıyor.

Mayıs 2022’de Xbox Game Pass’den Ayrılan Oyunlar

Xbox Game Pass her ne kadar oyunculara aylık bir ücret dahilinde birçok oyuna erişim sağlasa da bu hizmetin bir kötü yanı, oyuncuların erişimde olan oyunlara resmi olarak sahip olamaması. Ve bu yüzden bahsedilen oyunlar aylık döngü kapsamında servisten çıkabiliyor.

En popüler korku oyunlarından biri olan Resident Evil 7 Biohazard da dahil olmak üzere pek çok oyun 31 Mayıs 2022’de Game Pass’ten ayrılıyor. Hizmetten kaldırılan oyunları aşağıda sizin için sıraladık:

•EA Sports NHL 20 (Konsol)

•Farming Simulator 19 (Bulut, Konsol ve PC)

•Knockout City (Konsol ve PC) EA Play

•Resident Evil 7 Biohazard (Bulut, Konsol ve PC)

•Spellforce 3: Soul Harvest (PC)

•Superhot Mind Control Delete (Bulut, Konsol ve PC)

•Yes Your Grace (Bulut, Konsol ve PC)

Xbox Game Pass Mayıs 2022 içerisinde erişimde olan birçok oyun var. Siz en çok hangisi için sabırsızlanıyorsunuz? Yorumlarınız bizler için çok önemli.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...