Xbox Cloud Yeni Bir Güncelleme Alıyor: Faydaları Neler?

Microsoft’un Xbox Cloud Oyun hizmeti (xCloud) artık tamamen özel Xbox Series X donanımıyla destekleniyor. Microsoft, Xbox oyunlarını web üzerinden yayınlayan oyuncular için hem kare hızlarını hem de oyun yükleme sürelerini iyileştiren yükseltmeyi yakın zamanda tamamladığını açıkladı.

Microsoft, Xbox Cloud Gaming’i son aylarda 1080p ve 60fps akışlara taşırken, şirket henüz 4K akış sağlamak için özel Xbox Series X donanımının tüm potansiyelini ortaya çıkarmadı. Bunun ne zaman kullanıma sunulacağı belli değil, ancak Microsoft, Xbox Cloud Gaming’i yalnızca mobil cihazların ve tarayıcıların ötesinde sunmaya doğru ilerliyor.

Xbox Cloud

Xbox Cloud faydaları nelerdir?

Microsoft şu anda, Xbox oyuncularının konsol olmadan oyun akışı yapmasına izin verecek TV’ler için özel bir Xbox uygulaması üzerinde çalışıyor. Bir TV’ye veya monitöre bağlayabileceğiniz bağımsız akış cihazları da planlanmıştır ve bu TV baskısına uyacak şekilde Xbox Bulut Oyun çözünürlüğünde daha fazla yükseltme olabileceğini varsaymak mantıklıdır.

Xbox Cloud Gaming, mobil cihazlarda oyun oynamanın bir yolu olarak yola çıktı, ancak Xbox panosu ve TV’lere yakında entegre edilmesiyle, şimdiden yalnızca bir mobil tekliften çok daha fazlası haline geliyor. Microsoft ayrıca takipçiler Xbox Cloud Gaming’i kullanıma sunulmaya başlayan yeni Xbox’ın web mağazasına entegre ediyor ve xCloud teknolojisini Facebook Gaming’e getirme planları hakkında hâlâ daha fazla şey duymayı bekliyor.

Microsoft ayrıca, hizmet için özel Xbox Series X donanım yükseltmesini tamamladıktan kısa bir süre sonra Xbox Cloud Gaming’i Avustralya, Brezilya, Meksika ve Japonya’ya genişletti. Microsoft’un xCloud teknolojisi artık 26 ülkede mevcut ve şirket daha önce “Xbox Game Pass için yeni abonelik teklifleri” ima etti, bu nedenle yakında Xbox’ın Cloud Gaming’e erişim sağlayan ek katmanlar görebiliriz.

Xbox son dönemlerde rakibi Playstation karşısında oldukça fazla öne çıkıyor. İkisi arasında kalan kalıcılar için ibrenin yönü dönmeye başladı, yakın zaman Playstation tarafından da belli başlı geliştirmeler ve ataklar bekleniyor. Sizler bu iki rakip arasından hangisini tercih edersiniz?

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...