Whatsapp Tarafından Büyük Güncelleme!

WhatsApp, (Android Central) aracılığıyla WABetaInfo tarafından bildirildiği üzere, sohbet geçmişinizi Android’den iOS’a taşımanıza olanak tanıyan bir özellik üzerinde çalışıyor olabilir.

Bu özellik ilk olarak iOS için en son WhatsApp beta sürümü 22.2.74’te görüldü ve WABetaInfo’nun Android için 2.21.20.11 beta sürümündeki önceki keşfini destekliyor gibi görünüyor. Her iki güncelleme de WhatsApp sohbetlerinizi Move to iOS uygulamasını kullanarak Android’den iOS’a aktarmanıza izin verebilecek bir özelliğe işaret ediyor.

Whatsapp Android ve IOS arası aktarmaya olanak tanıyacak

WABetaInfo, özelliğin nasıl görünebileceğini gösteren birkaç ekran görüntüsü de paylaştı. Görüntülere bakılırsa, WhatsApp aktarım işlemine başlamadan önce izin isteyecek ve ardından sohbetlerinizi taşırken uygulamayı açık tutmanızı ve telefonunuzun kilidini açık tutmanızı isteyecek gibi görünüyor.

WhatsApp ilk olarak kullanıcıların sohbet geçmişlerini iOS’tan Samsung telefonlarına taşımasına izin vermeye başladı ve daha sonra bu özelliği iOS’tan Google Pixels ve diğer Android 12 cihazlarına sohbet aktarımlarını destekleyecek şekilde genişletti. Kullanıcıların sohbetlerini Android’den iOS’a aktarmalarına izin vermek bariz bir döngüyü kapatacaktır, ancak hangi cihazların söylentileri destekleyeceği ve ne zaman (veya ne zaman) kullanıma sunulacağı belirsizliğini koruyor.

Geçtiğimiz Güncellemeler ile Ne Gelmişti?

WhatsApp, “son görülme” durumunuzu uygulamada tanımadığınız veya sohbet etmediğiniz kişilerden gizleyen yeni bir gizlilik önlemi sunuyor. Daha önce, WhatsApp özelliği varsayılan olarak “Herkes” olarak ayarlayarak WhatsApp’taki herkesin son görülme durumunuzu görmesine izin veriyordu. WhatsApp’ın yeni güncellemesi, durumunuzun görünürlüğünü platforma eklediğiniz kişilerle sınırlandırıyor ve bunun yerine özelliği varsayılan olarak “Kişilerim” olarak ayarlıyor.

Twitter’daki bir gönderide, bir kullanıcı platformda diğer kişilerin durumlarını artık göremeyebileceğinizi açıklıyor ve ayrıca yeni özelliği açıklayan WhatsApp desteği gibi görünen bir e-posta da içeriyor. E-postada, “Tanımadığınız ve sohbet etmediğiniz kişilerin WhatsApp’ta son görülme ve çevrimiçi varlığınızı görmelerini zorlaştırıyoruz.” yazıyor.

“Son görülme” durumunuz için “Kişilerim” seçeneği zaten mevcuttu, ancak uygulamada hiçbir zaman varsayılan olmadı. Ayrıca WhatsApp’ın zaten “Hiç kimse” seçeneğine sahip olduğunu ve tüm kullanıcıların durumunuzu görmesini engellediğini belirtmekte fayda var. WhatsApp’taki durumunuz, diğer kişilerin en son ne zaman çevrimiçi olduğunuzu veya şu anda uygulamayı kullanıp kullanmadığınızı bilmesini sağlar. Bu, arkadaşlarınızı ve ailenizi takip etmenin zararsız bir yolu gibi görünse de WABetaInfo, bazı üçüncü taraf uygulamaların bu özelliği gerçekten kullandığına dikkat çekiyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Bitcoin Enerji Tüketimi Rekor Seviyede Düştü!

Haziran ayında bir düşüş yaşadıktan sonra, Bitcoin fiyatı o kadar düşük kaldı ki, blok zincirinin büyük elektrik kullanımını benzer şekilde düşmeye zorladı. Dijital para...

League Of Legends: Yeni Yıldız Muhafızı Kostümleri Gün Yüzüne Çıktı!

Nilah'ın gelişiyle birlikte, yeni bir Yıldız Muhafızı seti en popüler kostüm serilerinden birinde Dünya'yı korumaya devam edecek. Riot Games, League of Legends'ın en yeni alt...

Overwatch 2 Beta 28 Haziranda PC ve Konsollarda Çıkıyor

Overwatch 2'nin sonraki betası 28 Haziran'da başlıyor. Bu beta, PC, Xbox ve PlayStation'dan erişilebilir olacak. Bir süre once Blizzard, Overwatch 2'nin çıkış tarihini açıkladı. Oyun...