WhatsApp Ödemeleri Yakında Size Para Kazandırabilir!

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp ödeme yöntemleri için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Hazırlanan bir rapora göre WhatsApp, Android uygulamasının beta sürümünde bir geri ödeme özelliği üzerinde çalışıyor. Geçen Kasım ayında şirket, düzenleyici engeller nedeniyle iki yıl boyunca test modunda çalıştırdıktan sonra Hindistan’da WhatsApp Pay‘i piyasaya sürdü.

Hindistan’ın yanı sıra Brezilya’da da kullanılan ödeme özelliğiyle kullanıcılar WhatsApp’tan para transferi yapabiliyor. Söz konusu özellik uçtan uca şifreleme teknolojisiyle korunuyor.

Whatsapp geri ödemeleri kolaylaştıracak

WABetaInfo’nun hazırladığı bu rapor doğrultusunda WhatsApp, sohbet çubuğundan hızlı bir şekilde ödeme göndermek için eklenen bu özelliği, Alışveriş özelliği ile entegre etmek istediği Ödeme işlevi geliştirmesi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Platform, Cashback ismini verdiği ödeme işlemi sayesinde WhatsApp Payments’ı kullananlar 48 saat içinde para iadesi alabilme imkanına sahip olacak.

Yeni özellik ilk olarak şu an Hindistan’da test aşamasında. Önümüzdeki süreçte diğer ülkelere de açılmasının beklendiği özellik ile birlikte, her bir geri ödeme tutarı yaklaşık 10 Hindistan rupisi (1,20 TL) değerinde. Yani, her bir geri ödeme işlemi yaptığınız zaman para kazanmak mümkün olacak gibi görünüyor. Geri ödeme muhtemelen ilk kez WhatsApp Payments’i kullanan kişilere verilecek. Yani bu özelliği hali hazırda kullandıysanız başka şansınız olmayabilir.

Neden kullanıcılara ödeme yapıldığı sorusu aklınıza geldiyse eğer, şirket, Payments özelliğinin kullanımını teşvik etmek için böyle bir adım atıyor. 

Sizler WhatsApp’ın geliştirmekte olduğu bu özelliği beğendiniz mi? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Kategoriler

En Güncel Haberler

Dijital Dolar (CBDC) ABD Hükümetinin Onayını Aldı mı?

FED tarafından yayınlanan yeni bir makaleye göre, ABD hükümeti tarafından desteklenen bir dijital dolar, daha hızlı para transferlerine yol açabilir ve mevcut bankacılık sisteminden...

Squid Game 2. Sezonu İçin Açıklama Geldi!

Perşembe günü dördüncü çeyrek kazanç çağrısı sırasında, Netflix'in eş CEO'su ve baş içerik sorumlusu Ted Sarandos, Kore mini dizisi Squid Game geri döndüğünü doğruladı....

Nayib Bukele, Türkiye’de!

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, geçtiğimiz akşam Türkiye'ye selam yolladı. Paylaştığı tweet'te "Öncelikle, #Bitcoin diyarı El Salvador’dan tüm Türkiye’ye selamlar" ifadesini kullandı....