Whatsapp güncelleme ile “kaliteli” fotoğraflara izin verecek!

WhatsApp için gellecek olan yeni bir güncelleme ile beraber, gönderilen resimlere ve videolara uyguladığı kalite düşürerek veri saklama politikasını bir miktar da olsa azaltmayı ve kullanıcının kontrolüne bırakmaya hazırlanıyor. WABetaInfo, iki özelliğin şu anda Android uygulaması için geliştirilmekte olduğunu ve sonunda resim ve video gönderirken üç kalite seçeneği sunması gerektiğini bildiriyor. Seçenekler “Otomatik”, “En iyi kalite” veya “Veri tasarrufu”dur.

Bu formda yayınlanırsa, internet hızları veya veri sınırları konusunda endişeleriniz varsa medyayı daha fazla sıkıştırılmaya zorlamanıza veya görüntülerin veya videoların mümkün olan en yüksek kalitede gönderilmesini sağlamak için sıkıştırma miktarını düşürmenize izin verebilir. Şu anda, WhatsApp’ın sıkıştırmasından kaçınmak olanaksız durumda ve bu pek çok kullanıcı için rahatsız edici bir durum. Bu ayarları Android kullanıyor iseniz birkaç farklı şekilde değiştirebilirsiniz ancak bu da dosyanın uzantısını bir resim veya video yerine bir belge olarak göndermek için değiştirmeyi içerir. (İnternette pek çok sitede nasıl yapılabileceği ile ilgili anlatımlar bulunmakta.)

Whatsapp

Whatsapp güncellemesi ne zaman gelecek?

Şu anda özelliğin ne zaman resmi bir sürüm ile beraber gelebileceğine dair bir haber yok ve WABetaInfo’nun raporu, iOS ile değil, özellikle Android beta uygulamasını yakından ilgilendiriyor. Büyük ihtimalle her zaman olduğu gibi özelliklik önce Android’de denenilecek ve ardından IOS tarafı için de gelecek. Ancak WhatsApp uygulamaları arasındaki özellik eşliği göz önüne alındığında, iOS’ta geliştirmenin çok geride kalması olası değildir. Görüntü ve video kalitesi ayarları, WABetaInfo tarafından gün yüzüne çıkarılan ve sayıları giderek artan, yayınlanmamış WhatsApp özellikleri listesine katılıyor. Bunlardan en çok bekleneni, hizmetin birden fazla cihazda kullanılabilir olmasını sağlayacak çoklu cihaz desteğidir. Uygulama araştırmacısı, özelliğin geçen yıl geliştirilmekte olduğunu bildirdi ve daha yakın zamanda Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, özelliğin yakında kullanıma sunulacağını doğruladı.

Bu bağlamda yeni özellik ile ilerleyen dönemlerde daha çok bilgi paylaşılması olası, Whatsapp bu şekilde “sözleşme” davası ile kaybettiği kullanıcıları da geri çekebilir.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

League Of Legends: Yeni Yıldız Muhafızı Kostümleri Gün Yüzüne Çıktı!

Nilah'ın gelişiyle birlikte, yeni bir Yıldız Muhafızı seti en popüler kostüm serilerinden birinde Dünya'yı korumaya devam edecek. Riot Games, League of Legends'ın en yeni alt...

Overwatch 2 Beta 28 Haziranda PC ve Konsollarda Çıkıyor

Overwatch 2'nin sonraki betası 28 Haziran'da başlıyor. Bu beta, PC, Xbox ve PlayStation'dan erişilebilir olacak. Bir süre once Blizzard, Overwatch 2'nin çıkış tarihini açıkladı. Oyun...

Apple Sanal Gerçekliği Yakında Geliyor!

Saygın Apple analisti Ming-Chi Kuo'ya göre, Apple'ın artırılmış ve sanal gerçeklik deneyimlerinin bir kombinasyonunu sunacağı bildirilen uzun süredir konuşulan karma gerçeklik kulaklığı, Ocak 2023'te...