WhatsApp 3 Adet Ücretsiz Yeni Güncelleme Sunuyor

WhatsApp, kullanıcılarına kolaylık sağlayacak 3 adet ücretsiz yeni güncelleme sunuyor. Peki bu güncellemeler neler?

WhatsApp, mesajlaşma hizmetine daha fazla yeni özellik getiriyor ve bunlar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Uygulama için olağanüstü yoğun bir dönemi takip ediyor, WhatsApp’ta kullanıcı deneyimini önemli ölçüde artıran son üç güncelleme de dahil olmak üzere sürekli olarak yenilerini ekliyor gibi görünüyor.

Şimdiye kadar muhtemelen WhatsApp’ın, kullanıcıların uygulama içi sesli mesajları nasıl idare edecekleri üzerinde daha fazla kontrole sahip olmalarını sağlama planlarını da duymuşsunuzdur. Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması, 3 adet yeni güncellemeyi de beraberinde getirdi. İşte bunlar:

Çok Cihazlı Beta Özelliği

Platform kısa süre önce çoklu cihaz beta özelliğini tüm kullanıcılar için web platformuna ekledi. Bununla, telefondaki ana uygulamanız internete bağlı olmasa bile, kullanıcı artık WhatsApp Web’e bağımsız olarak erişebilir.

iOS ve Android’deki tüm kullanıcılara çoklu cihaz desteği sunuldu; bu, WhatsApp masaüstü uygulamasını veya web tabanlı hizmeti kullanarak mesaj gönderip alabileceğiniz anlamına gelirken, en iyi iPhone ve en iyi Android telefonların artık çevrimiçi kalmasına gerek yok.

Masaüstü Fotoğraf Editörü

Şirket, artık resimlere çıkartma ve metin ekleyebileceğinizi, fotoğrafları kırpabileceğinizi ve masaüstünüzden döndürebileceğinizi söylüyor. WhatsApp masaüstü uygulaması dışında, fotoğraf düzenleyici WhatsApp web’de de hali hazırda mevcuttu.

Yukarıdaki resim düzenleme özellikleriyle yakından ilgili olan yeni çıkartma önerileri aracıdır. Çıkartma önerileri, bir konuşma penceresine yazdığınız metinle uyumlu olarak çalışır ve yazdığınız metinle eşleşen çıkartmaları göstermek için açılır – emojilere çok benzer, ancak daha iyidir. ‘Haha’ yazarsanız, WhatsApp duyguya karşılık gelen çıkartmalar vb. görüntüleri size sunar.

Bağlantı Önizlemesi

Son olarak, WhatsApp’tan bağlantı önizlemeleri adı verilen yeni bir özelliğimiz daha var. Adına göre, bu numara kullanıcılara bir bağlantıya dokunmadan önce bir şeyleri uygulama içinde tutarken hızlı bir önizleme sağlar. Bu özellik, uygulamadan gerçekten ayrılmanıza gerek kalmadan bağlantının ne olduğunu anlamanıza izin vermek için geliştirildi.

Sizler WhatsApp’ın sunduğu yeni güncellemeleri beğendiniz mi? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...