Valorant mobil cihazlara geliyor: Beklenen duyuru yapıldı

Riot Games, bugün kullanıcılarla paylaştığı duyuruda birçok kişi tarafından sevilen FPS oyunu Valorant‘ın mobil cihazlar için de yayınlanacağını açıkladı. Valorant Mobile ismiyle yayınlanacak olan oyun hakkında şu an için fazla detay paylaşılmadı.

Şirket tarafından yapılan resmi açıklamaya göre her ay ortalama 14 milyon bilgisayar oyuncusunun zaman geçirdiği FPS oyunu Valorant, ilk senesinde tam yarım milyardan fazla karşılaşmaya ev sahipliği yaptı. İlk çıktığı günden bu yana bilgisayar oyuncuları tarafından beğeniyle oynanan Valorant, şimdi de mobil oyun tutkunlarını sevindirmek için geliyor. Geliştirici şirket Riot Games, bugün yapmış olduğu duyuruda popüler FPS oyununun mobil sürümünün de çıkacağını duyurdu.

Valorant mobil cihazlarda nasıl oynanacak?

Riot Games, yaptığı duyuruda mobil Valorant oyunu için yalnızca tek bir önemli bilgi verdi zira o da yalnızca oyunun ismiydi. Şirket tarafından yapılan duyuruya göre oyun, “Valorant Mobile” ismiyle kullanıcıların karşısına çıkacak. Bunun dışında şu an için mobil Valorant hakkında başka bir bilgi bulunmuyor.

E-Spor konusunda önemli adımların atıldığı ve oldukça büyük geleceği bulunan yapım üzerinden beklenen açıklamayı yapan Riot Games oyunun mobil sürümü hakkında ise şöyle bir açıklama yaptı: “Riot Games, Valorant Mobile ile birlikte markayı genişletmeye ve Valorant’ı dünyanın dört bir yanındaki daha fazla oyuncuyla buluşturmaya hazırlanıyor.”

Oyunun Baş Yapımcısı Anna Donlon, konuyla ilgili şu ifadelerde bulundu: “Birinci yıl için en önemli hedeflerimizden biri küresel FPS topluluğunun güvenini ve saygısını kazanmak, ayrıca VALORANT’ın her daim vakit ayırmaya değecek bir taktiksel nişancı oyunu olacağını oyunculara kanıtlamaktı. Giderek büyüyen oyuncu topluluğunun, VALORANT’la yapmak istediğimiz şeyi görmesi ve bunu takdir etmesi bizim hayal ettiklerimizin çok ötesinde bir şey oldu. Aynı rekabetçi VALORANT deneyimini yakında daha fazla dünya çapında oyuncuya ulaştıracak olmak bizi şimdiden oldukça heyecanlandırıyor.” 

Şirketin her geçen gün büyüyen ve yeni birçok rakibin eklendiği mobil oyun dünyasına katılmasıysa toplam aylık oyuncu sayısını çok daha yukarılara taşımayı hedefliyor. Bununla birlikte Riot Games’in mobil dünyadaki varlığı da her geçen gün katlanarak artacak.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Android Cihazlarda Galeri Yedekleme | Fotoğraf ve Videolar Nasıl Yedeklenir?

Değerli dosyalarınızı (aile fotoğrafları, önemli kişiler ve iş veya okul projeleri) yerel olarak bir cihazda saklarsanız her zaman kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Verileriniz...

En İyi Oyun Monitörleri | Performans Canavarı Monitörler

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte her geçen gün yeni modellerde ve özelliklerde oyun monitörleri çıkmakta. Bu gelişme de bir monitör seçimini oldukça zorlaştırıyor. Yazımızda en...

Apple Watch Series 8 Ne Zaman Çıkacak? İşte Hakkında Tüm Bilinenler!

Bu içeriğimiz, Apple Watch Series 8 hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şeyi söylentilere dayanarak bir araya getiriyor. Ürün döngüsünün henüz erken olduğunu, bu nedenle...