Uncharted İnceleme: Vizyona Giren Film ile İlgili Tüm Bilinenler

Son derece başarılı video oyunu serisinin uzun zamandır beklenen film uyarlaması Uncharted, bugünden (11 Şubat) itibaren sinemalarda. “Uncharted İnceleme” yazımızda merakla beklenen film ile ilgili tüm detaylara değindik.

Uncharted Filminin Konusu

Bu filmde Spider-Man filmiyle ünlenen yıldız Tom Holland‘ın canlandırdığı Drake, Mark Wahlberg tarafından canlandırılan Victor “Sully” Sullivan karakteri ile ortak oluyor. Yaşlı bir kaşif ve Drake’in akıl hocası olan Sullivan, genç adamı, kendilerini zengin, acımasız bir hazine avcısı ve paralı askerleriyle kayıp bir servetin peşinden giderken buldukları bir maceraya götürür.

Sevilen video oyunu serisi Uncharted’ı ele alan bu film, on yıldan fazla bir süredir aktif olarak geliştirilmekte, aslında o kadar uzun süredir geliştiriliyor ki, bir zamanlar Drake olarak rol alan Wahlberg, onun yerine akıl hocası Sullivan’ın rolünü üstlenecek kadar yaş almış oldu.

Tom Holland ve Uncharted

Tom Holland, süperstar bir oyuncudan beklediğimiz tüm enerjiyle role saldırıyor. Koreografi becerilerini ve çocuksu coşkusunu bazı etkileyici dövüş sahnelerinde ve aynı derecede cüretkar gösterilerde mükemmel bir şekilde kullanıyor. Oyun serisinden tanıdığımız Drake karakterine görünüş olarak birebir benzemese de, kişilik olarak yansıtması hiç şaşırtıcı olmayacaktır.

Holland buna rağmen oldukça ciddi eleştirilere maruz kaldı. Sebebi ise oyun serisindeki Nate’in yaş olarak otuzların sonu ve kırkların başı gibi göstermesi.

Sully karakterine gelecek olursak; Kendisi Naughty Dog tarafından geliştirilen oyun serisinde Nate’in baba figürü olarak karşımıza çıkıyor. “Eski Kurt” olarak nitelendirebileceğimiz Sully, soygunun ve kaşifliğin her türlüsüne hakim, Nate ile de bu vasıtayla tanışıp onu yanına alıyor.

Video oyunu uyarlamaları son yıllarda çok yol kat etti. Uncharted 4 2016 yılında piyasaya sürülmüş olsa bile günümüzde hala nefes kesici grafiklere ve oynanış dinamiklerine sahiptir.

Peki vizyona giren filmle ilgili ilk incelemeler nasıl?

Uncharted İnceleme

The Guardian’dan Peter Bradshaw filme iki yıldız vererek filmi şöyle tanımladı: “Makul bir para kazanma oranına sahip devasa bir yeşil ekran aksiyon-macera filmi olarak karşımıza çıkıyor.

Filmi yorumlayan bir başka eleştirmen ise, “En iyi çabalarına rağmen, Uncharted’ın başrol oyuncuları geri dönen hayranlarını hayal kırıklığına uğratacak gibi ve filmin kimlik eksikliği – akıllıca koreografisi yapılmış bazı dövüş sahneleri dışında – onu akılsız, zararsız bir eğlenceden başka bir şey yapmıyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...