Ücretsiz Microsoft Office Programları Nasıl Edinilir?

İşte Microsoft Word, Excel ve daha fazla Office programları ücretsiz edinme hakkında bilmeniz gerekenler. Birkaç uyarı olduğunu unutmayın.

İster iş ister kişisel kullanım için olsun, muhtemelen bir noktada Microsoft 365‘te bulunan bir Microsoft Word belgesine, bir PowerPoint sunumuna veya diğer temel araçlara erişmeniz gerekecektir. Eskiden Office 365 olarak bilinen hizmet, ortalama bir ofis yazılımından daha fazla özellik sunar ancak maliyetli olabilir. Paranızı Microsoft 365’e harcamak istemiyorsanız, stres yapmayın. Hizmeti ücretsiz almanın birkaç yolu bulunuyor.

Microsoft’un Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Microsoft Teams, OneDrive ve SharePoint‘i içeren üretkenlik yazılımı paketi, bir kerelik yükleme (Office 365 gibi) için genellikle yıllık olarak oldukça pahalı bir meblağa sunuluyor.

Öğrenci veya öğretmenseniz Microsoft Office 365’i nasıl ücretsiz edinebilirsiniz?

Etkin bir okul e-posta adresine sahip bir öğrenci, öğretmen veya öğretim üyesiyseniz, Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Microsoft Teams ve ek sınıf araçları dahil olmak üzere Microsoft aracılığıyla Office 365’e ücretsiz olarak erişmeye uygun olabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken Microsoft’un web sitesindeki bu sayfaya okul e-posta adresinizi girmek: Office 365’i ücretsiz kullanmaya başlayın. Çoğu durumda, otomatik doğrulama süreci sayesinde anında erişim izni alırsınız. Doğrulanması gereken bir kuruma gidiyorsanız, uygunluğunuzun onaylanması bir ay kadar sürebilir.

Öğrenci değilseniz Microsoft Office paketini nasıl ücretsiz edinebilirsiniz?

Herkes denemek için bir aylık ücretsiz Microsoft 365 deneme sürümü alabilir. Ancak, bir kredi kartı girmenizi gerektirir ve ay dolmadan iptal etmezseniz, Microsoft 365 Ailesi (eski adıyla Office 365) için bir yıllık abonelik için sizden ücret talep eder.

İyi haber şu ki, Microsoft 365 araçlarının tam paketine ihtiyacınız yoksa, Word, Excel, PowerPoint, OneDrive, Outlook, Calendar ve Skype dahil olmak üzere bir dizi uygulamasına çevrimiçi olarak ücretsiz olarak erişebilirsiniz. Bunları nasıl elde edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  • Office.com’a gidin.
  • Microsoft hesabınızda oturum açın (veya ücretsiz bir tane oluşturun). Halihazırda bir Windows, Skype veya Xbox Live oturumunuz varsa, etkin bir Microsoft hesabınız vardır.
  • Kullanmak istediğiniz uygulamayı seçin ve çalışmanızı OneDrive ile buluta kaydedin.

By uygulamaları ücretsiz olarak alabiliyorsam neden Microsoft 365’e para ödeyeyim diyebilirsiniz. Bunun nedeni, bu uygulamaların işlevselliğinin sınırlı olmasıdır: Yalnızca web tarayıcınız üzerinden çalışırlar ve çevrimiçi değilseniz bunları kullanamazsınız. Ayrıca tam Microsoft 365 sürümlerinden daha az özellik vardır.

Bununla birlikte, G Suite araçlarına benzer şekilde, çalışmanızın bağlantılarını paylaşma ve gerçek zamanlı olarak ortak çalışma olanağı da dahil olmak üzere, yine de bir dizi avantaj vardır. Bu uygulamaların her birinin temel sürümlerini arıyorsanız, ücretsiz sürüm sizin için iyi çalışmalıdır.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...