Ubisoft 91 Oyunun Fişini Çekiyor!

Geçen yıl, Ubisoft, 91 başlığa ulaşan oyunların bir listesi için çevrimiçi desteği durdurdu. Bu, bu oyunlarla ilişkili herhangi bir çok oyunculu bileşene, oyunun çevrimiçi yönüne eklenen tüm başarılar veya açılabilir öğelerle birlikte artık erişilemeyeceği anlamına gelir. Bununla birlikte, bu oyunlara verilen desteğin bir anda kesilmediğini ve tüm platformları mutlaka etkilemediğini belirtmekte fayda var.

Oyunların çoğu oldukça eski ve artık modern donanımda oynanamıyor, bazıları Wii dönemine kadar uzanıyor. Bununla birlikte, bu oyunlar bir neslin vaktine el koydu ve bilgisayar başından kaldırmadı desek yeridir. Öne çıkanlardan bazıları Tom Clancy’s Endwar, Splinter Cell ve World in Conflict. Ghost Recon Advanced Warfighter 2, H.A.W.X gibi 360 ve PS3 neslinin bazı temel unsurları bile gitti. 2 ve İyinin ve Kötünün Ötesinde.

Ubisoft Eski Oyuncuları Üzecek

Bu, oyun tarihinin büyük bir bölümünü etkin bir şekilde yok etmesi dışında, bu kadar büyük bir şey gibi hissettirmeyecektir. Kotaku’dan Jeremy Winslow’un bu makalesinin işaret ettiği gibi, büyük çevrimiçi bileşenlere sahip oyunlar, yayıncıların artık onları desteklememeye karar verdiklerinde, özellikle de toplulukların onları korumak için araçlara erişmesine izin vermekte tereddüt ettiklerinde, zamanın kumlarında kayboluyor.

Bir şirketin yaşam desteği üzerine bir oyunu sonsuza kadar sürdürmesinin beklenemeyeceği anlaşılabilir, ancak bu oyunlardan bazıları, onları geliştiren insanlar adına bazı önemli başarıları temsil ediyor. Bu varlıkların sonsuza kadar silinmesi, oyun geçmişi için net bir kayıp gibi görünüyor. Ubisoft firması ise aşağı yukarı her yıl yeni bir oyun çıkaran, beraberinde birden fazla bug ile gelen oyunlar piyasaya sürmeye devam eden bir firma haline geldi. Bu tutumundan da son yıllarda ayrılmaya çalışan şirket, yine de bu imajdan kolay kolay kurtulabilecek bir pozisyonda değil. Son çıkardığı Assassin’s Creed oyunları ile duruma farklı bir pencereden bakmaya çalışan Ubisoft belli bir kesime göre yine birbirine benzeyen oyunlar ortaya koydu. Siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınız bizler için oldukça kıymetli!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

ABD Neden TikTok’un Kaldırılmasını İstiyor? FCC Komisyonu Açıkladı!

ABD FCC komisyon üyesi Brendan Carr, Google ve Apple'ı TikTok'u ilgili uygulama havuzlarından, App Store'dan ve Play Store'dan çıkarmaya çağırdı. Carr, Çinli ByteDance'in sahip...

Valve’nin Steam Deck Alıcılarına Bazı Güzel Haberleri Var!

Steam Deck taşınabilir oyun konsoluna yönelik yüksek talep ve devam eden tedarik sorunları, birçok tüketicinin cihazı satın alma fırsatını beklemesine neden oldu. Valve Mart...

Elektrikli Otomobillerin Değer Kaybı Neden Fazladır?

Arabanız için benzin veya motorin almak bir noktadan sonra pahalı geliyorsa, elektrikli bir tane satın almak çekici görünebilir. Bununla birlikte, fark etmeyeceğiniz şey, ne...