Ubisoft 91 Oyunun Fişini Çekiyor!

Geçen yıl, Ubisoft, 91 başlığa ulaşan oyunların bir listesi için çevrimiçi desteği durdurdu. Bu, bu oyunlarla ilişkili herhangi bir çok oyunculu bileşene, oyunun çevrimiçi yönüne eklenen tüm başarılar veya açılabilir öğelerle birlikte artık erişilemeyeceği anlamına gelir. Bununla birlikte, bu oyunlara verilen desteğin bir anda kesilmediğini ve tüm platformları mutlaka etkilemediğini belirtmekte fayda var.

Oyunların çoğu oldukça eski ve artık modern donanımda oynanamıyor, bazıları Wii dönemine kadar uzanıyor. Bununla birlikte, bu oyunlar bir neslin vaktine el koydu ve bilgisayar başından kaldırmadı desek yeridir. Öne çıkanlardan bazıları Tom Clancy’s Endwar, Splinter Cell ve World in Conflict. Ghost Recon Advanced Warfighter 2, H.A.W.X gibi 360 ve PS3 neslinin bazı temel unsurları bile gitti. 2 ve İyinin ve Kötünün Ötesinde.

Ubisoft Eski Oyuncuları Üzecek

Bu, oyun tarihinin büyük bir bölümünü etkin bir şekilde yok etmesi dışında, bu kadar büyük bir şey gibi hissettirmeyecektir. Kotaku’dan Jeremy Winslow’un bu makalesinin işaret ettiği gibi, büyük çevrimiçi bileşenlere sahip oyunlar, yayıncıların artık onları desteklememeye karar verdiklerinde, özellikle de toplulukların onları korumak için araçlara erişmesine izin vermekte tereddüt ettiklerinde, zamanın kumlarında kayboluyor.

Bir şirketin yaşam desteği üzerine bir oyunu sonsuza kadar sürdürmesinin beklenemeyeceği anlaşılabilir, ancak bu oyunlardan bazıları, onları geliştiren insanlar adına bazı önemli başarıları temsil ediyor. Bu varlıkların sonsuza kadar silinmesi, oyun geçmişi için net bir kayıp gibi görünüyor. Ubisoft firması ise aşağı yukarı her yıl yeni bir oyun çıkaran, beraberinde birden fazla bug ile gelen oyunlar piyasaya sürmeye devam eden bir firma haline geldi. Bu tutumundan da son yıllarda ayrılmaya çalışan şirket, yine de bu imajdan kolay kolay kurtulabilecek bir pozisyonda değil. Son çıkardığı Assassin’s Creed oyunları ile duruma farklı bir pencereden bakmaya çalışan Ubisoft belli bir kesime göre yine birbirine benzeyen oyunlar ortaya koydu. Siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınız bizler için oldukça kıymetli!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

En İyi 10 Nostaljik PS2 Oyunu | Playstation 2’nin En İyi Oyunları

En iyi PS2 oyunları vazgeçilmez oyunlardır. PlayStation 2 2000 yılında piyasaya sürüldüğünde Sony, PS1'in başarısıyla yükselişe geçmiş ve gözünü tüm video oyun endüstrisine hükmetmeye...

iPhone 14 Ne Zaman Çıkacak? iPhone 14 Özellikleri Neler?

iPhone serisi dünya üzerinde 2021 yılında 242 milyondan fazla satış gerçekleştirdi. Bu sayı muhtemelen 2022 yılında daha yüksek olacak, en büyük sebebi ise yeni...

En İyi HBO Max Dizileri | HBO Max Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

HBO Max geçtiğimiz ay Türkiye genişlemesini süresiz olarak ertelediğini duyurmuştu. Sadece Türkiye değil; pek çok Avrupa ülkesi olmak üzere ertelemeler geldi. Netflix, Disney Plus...