Twitter’a Tweet Editleme Özelliği Sonunda Geldi!

Twitter, sosyal medyanın en büyüklerinden biri. Tartışmalı sayıda bot ile 300 milyondan fazla insan kullanıcısı var. İşletmelerin, ünlülerin ve dünya liderlerinin genel halkla bağlantı kurabileceği bir alan sağlar. Ayrıca duruma göre tarafsızlığına da sık sık bozabiliyor. Tüm bunlara rağmen, platformun oldukça göze batan bir sınırlaması vardı, tweetlerinizi düzenleyemiyordunuz. Fakat Twitter’a tweet editleme özelliği sonunda geldi!

Tweet Editleme Özelliği: Tweet Nasıl Editlenir?

Özelliğin kendisi, kullanıcılara bir tweet’te değişiklik yapmaları için “kısa bir süre” verecek. Bu süreyi yazım hatalarını düzeltmek, noktalama işaretleri eklemek ve eksik etiketleri eklemek için kullanabilirler. Test aşamasında bu süre 30 dakika ile sınırlıdır. Bu, tam sürüme kadar devam ederse, pencere kapandığında muhtemelen şansınız kalmaz.

Twitter, genel durumu örtbas etmek için insanların tweet’leri düzenleme olasılığını da sınırladı. Şirkete göre, özellik “konuşmanın bütünlüğünü korumak ve söylenenlerin kamuya açık bir kaydını oluşturmak” için tasarlandı. Düzenlenen bir tweet, “bir simge, zaman damgası ve etiket” ile açıkça işaretlenecektir. Diğer kullanıcılar ayrıca tweet’in düzenleme geçmişini görüntüleyebilir ve yapılan değişikliklerle birlikte önceki sürümleri görebilir. Böylece, sizi biraz kötü gibi gösteren göze batan bir yazım hatasını düzeltebilir veya unuttuğunuz bir hashtag’i bırakabilirsiniz – ancak bir tartışmada üstünlük sağlamak için düzenleme özelliğini kullanamazsınız.

Tweet Editleme Özelliği 16 Yılın Sonunda Akıl Edildi!

Twitter’daki yazım hataları oldukça yaygındır. Tweeter’ı kötü gibi gösterebilir ve onlara bir tartışmaya mal olabilir; bu, Twitter’ın insanların tartışmaya gittiği yer olduğu için bir sorundur. Bir yazım hatası, kafanıza yeni gelen o mükemmel tweet’in ışıltısını da ortadan kaldırabilir. Eskiden bir hatayı düzeltmenin tek yolu tweeti tamamen silip yenisini yazmaktı. Bu pratik değildi; bir ileti dizisini rayından çıkarabilir, yanıtları boşlukta bırakabilir ve kullanıcıların zamanına mal olabilir. Aslında oldukça şok edici Twitter’ın herhangi bir düzenleme özelliğini bulması 16 yıldan fazla sürdü.

Şu anda, özellik yalnızca Twitter çalışanları tarafından test ediliyor. Twitter Blue kullanıcıları, bu özelliğe erişen halkın ilk üyeleri olacak ve bu ayın sonunda tweetlerine bir düzenleme düğmesinin gelmesini bekleyebilirler.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Bilim İnsanları Robotlara Gülmeyi Öğretiyor!

Yapay Zeka, hayal edilemeyecek kadar karmaşık görevleri başarabilir. Bundan dolayı bilim insanları robotlara gülmeyi öğretiyor. Kyoto Üniversitesi'ndeki bilim insanları, bir robota bir insanla konuşurken...

Intel ARC Ekran Kartları Hakkında Tüm Bilinenler

Intel, Arc ekran kartı serisi ile GPU oyununu devralmak istiyor ve çok açık bir şekilde NVIDIA'yı birincil hedefi olarak görüyor. Sabırla bu serinin 2022'nin...

Elektrikli Mercedes G-Class Hakkında Tüm Bilinenler

Tamamen elektrikli bir Mercedes-Benz G-Class veya G-Wagen'i çevreleyen dedikodu, 2018'de Detroit Otomobil Fuarı'nda başladı. Orada, o zamanlar Daimler AG'nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Diether...