Twitter, yeni özellikler kazanıyor

En popüler sosyal mecralardan bir tanesi olan Twitter, gün geçtikçe yaptıklarının üzerine koyarak devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Türkiye hükümeti ile başı derde giren şirket, reklam cezası almıştı. Daha sonraları istenilen şartları yerine getirdi ve temsilcilik açtı. Bunun üzerine Twitter’ın yasakları kaldırıldı.

Firma, halen geliştirmelere açık bir şekilde yaklaşarak büyümeye çalışıyor. Twitter bugün içinde iki farklı özellik daha kazandı. Bu yazımızda sizler için bu özelliklere deyineceğiz.

Twitter

Twitter, bahşiş kutusu özelliğini getiriyor.

İddia edilen özellik, daha önce de birkaç yeniliği çıkışından önce ortaya çıkaran mühendis Jane Manchun Wong tarafından paylaşıldı. Wong’a göre popüler sosyal medya sitesi, bazı kullanıcıların profiline bahşiş için yeni seçenek ekleyecek. “Tip Jar” yani “Bahşiş Kutusu” olarak adlandırılan yeni özellik, kullanıcıların farklı ödeme yöntemleri ile içerik üreticilere ödeme yapmasına olanak sağlayacak. Bir nevi Twitch’deki bağış özelliği ile takip etmekten hoşlandığınız kişilere bahşiş atabileceksiniz veya alabileceksiniz.

Birkaç ay önce Twitter’ın sesli sohbet uygulaması için duyurulan bu özellik, Süper Takip ile beraber platforma eklenecek. Takip  ettiği kişiye bahşiş vermek isteyen kullanıcılar, beş adet uluslararası ödeme yönteminden birini seçebilecek ve bahşiş atabilecek. Bu beş yöntem ise şunlar olacak; Bandcamp, Cash App, Patreon, PayPal, Venmo.

Tabii ki Twitter’ın bu özelliği getirip getirmeyeceği net değil. Sık sık yeni özellikler deneyen sosyal medya mecrası sadece bazı yenilikleri getiriyor. Fakat bu tarz bir özellik siteye ciddi kullanıcı çekebileceği için gelmesi muhtemel olarak görülüyor.

Twitter 4K güncellemesini açıkladı

Twitter’da daha önce görüntülerin çözünürlüğü 2048 x 2048 piksel ile sınırlıydı. Ancak artık, akıllı telefon uygulaması için 4K görüntü desteğini sunulacak. Bu özellik platformun web uygulamasında zaten mevcuttu. Fakat artık mobil tarafta da mevcut hala geldi. Yeni özelliğin duyurusunu resmi Twitter Destek hesabı üzerinden gerçekleştirildi.

En çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alan Twitter yeni bir güncelleme duyurdu. Dönem dönem getirdiği yeni özellikler ile kullanıcılara kolaylık sağlayan uygulama artık mobil platformda 4K görüntü paylaşımına izin veriyor. Twitter ilerleyen günlerde daha fazla güncelleme getirebilir.

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...