Twitter Yeni Bir Güncelleme Alacak

Twitter, kullanıcılara tweetlerine verilen yanıtların tonu ve kalitesi üzerinde daha fazla kontrol sağlayabilecek iki yeni potansiyel özellik hakkında bilgi verdi. Twitter tasarımcısı Paula Barcante tarafından paylaşılan Filtre ve Sınır, saldırgan veya zararlı yanıtları akıllıca gizler veya tekrarlayan suçluların yanıt vermesini engeller.

Barcante’nin paylaştığı konsept görsellere dayanarak Twitter, zararlı yanıtlar alıp almadığınızı algılar ve ardından Filtre’yi veya Sınırı açmanızı ister. Barcante, “Filtre açıksa, Tweet’inize potansiyel olarak zararlı yanıtlar size veya başka birine gösterilmez” diye yazıyor. Sınır etkinleştirildiğinde, saldırgan veya “tekrarlayan, davetsiz tweetler” geçmişi olan hesapların yanıt vermesi engellenir.

Twitter daha “serbest” oluyor

Twitter’ın konsepti, Filtre veya Sınırın etkin olup olmadığı konusunda oldukça açıktır. Filtrelenmiş tweetler söz konusu olduğunda, yanıtlayan kişi için, “Bu yanıtı yalnızca siz görebilirsiniz” yazan bir metin eklenerek görünmeye devam ederler. Sınırın etkin olduğu hesaplar için Twitter, daha fazla bilgi edinmek için bir bağlantıyla birlikte “Yanıt sınırının açık olduğunu” açıklayan bir uyarı gösterecek.

Bu süreç otomatik olduğundan, her zaman doğru olmayacağı kesin. Barcante, kullanıcının Twitter’ın otomatik kararına katılmaması ve düzeltmek istemesi durumunda, kullanıcıların her iki özelliğin ağına takılan tweet’leri incelemesine izin vermeyi de düşündüğünü belirtiyor.

Bir diğer yenilik ise video kalitesinde. Twitter’ın düşük video kalitesi, platformdaki kullanıcılar için uzun süredir hayal kırıklığı yarattı, ancak Cuma günü şirket potansiyel olarak umut verici bazı haberler paylaştı: Twitter, hizmete yüklenen videolar artık “daha iyi bir izleme deneyimi için daha az pikselli görünecek” dedi.

Şirket, sayfaya bir video yüklendiğinde kalitenin artması için bir takım çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu makaleyi yayınladıktan sonra şirket, kaldırılan bu adımın videoları beslemek için daha küçük parçalara böldüğünü ve bunun ek işleme nedeniyle kaliteyi düşürebileceğini açıkladı.

Uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong, sözde iyileştirmeleri teste tabi tutmayı amaçlayan bir video yükledi. Video kalitesi bir parça da olsak yüksek görünüyor. Bahsi geçen videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...