Twitter, tweetleri engelliyor mu?

Salı günü, Kudüs yakınlarındaki protestolardan canlı olarak haber veren ünlü bir Filistinli-Amerikalı gazeteci, Twitter’da aniden ve gizemli bir şekilde susturuldu – her bir tweet, “@ MariamBarghouti’nin hesabı, Twitter Medya Politikasını ihlal ettiği için geçici olarak kullanılamıyor.” Mesajı ile değiştirildi.

Şirket bunun bir hata olduğunu hemen kabul etti ve tweet’leri hızla geri yüklendi. Ancak, olayın bir kısmının hata olmadığı ortaya çıktı. Twitter bu kişinin hesabıyla ilgili yanlışlıkla işlem yapmış olsa da, Twitter’ın tweet’lerinizi ortadan kaldırma hakkını saklı tuttuğu belirli bir durum da söz konusu.

Twitter, kullanıcılar üzerinde ne kadar güce sahip?

Medya veya profil düzenlemelerini zorunlu kılma” politikası şu şekildedir: “Bir hesabın profili veya medya içeriği politikalarımıza uygun değilse, onu geçici olarak kullanılamaz hale getirebilir ve ihlalde bulunan kişinin medyayı veya profilindeki bilgileri düzenlemesini isteyebiliriz. bizim kurallarımız. Ayrıca profillerinin veya medya içeriğinin hangi politikayı ihlal ettiğini de açıklıyoruz. ” Ya da düz bir şekilde açıklamak gerekirse, profil resminiz, başlık resminiz veya gönderdiğiniz diğer resim Twitter’ın standartlarını karşılamıyorsa, Twitter yalnızca bu resmi sansürlemekle kalmaz, siz onu düzeltene kadar tüm hesabınızı sansürleyebilir.

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, Twitter’ın saldırgan ve zarar verici içeriğin yanına uyarı etiketleri yerleştirmeyi seçtiğini, insanların bu tweetleri yine de kolayca görüntülemesini sağlayan etiketler gördük. Bu soru sorulduğunda, bir Twitter sözcüsü yalnızca politikanın “Twitter tarafından gerçekleştirilen eylemler hakkında insanları daha iyi bilgilendirmek” için tasarlandığını söyledi. Şirket daha fazlasını söylemeyi reddetti. Toplanılabilen en büyük açıklama, Twitter’ın düşünce özgürlüğü konusunda oldukça eski kafalı politakalar izlediğini gösteriyor.

Şirketin bu tarz olaylarla ilgili aldığı şikayetler artıyor, geçtiğimiz günlerde de eski Amerika Birleşik Devleteri Başkanı Donald Trump’ın hesabını sorgusuz bir şekilde kapatmıştı. Herkesin özgürce düşüncelerini ifade etmesini istediğini iddia eden bir kuruluşa göre oldukça radikal kararlar alan Twitter’ın herhangi bir değişikliğe gidip gitmeyeceği merak konusu. İlerleyen günlerde bu tarz durumların artması ile beraber Twitter’a karşı bazı boykot çalışmaları yapılabilir.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Bilim İnsanları Robotlara Gülmeyi Öğretiyor!

Yapay Zeka, hayal edilemeyecek kadar karmaşık görevleri başarabilir. Bundan dolayı bilim insanları robotlara gülmeyi öğretiyor. Kyoto Üniversitesi'ndeki bilim insanları, bir robota bir insanla konuşurken...

Intel ARC Ekran Kartları Hakkında Tüm Bilinenler

Intel, Arc ekran kartı serisi ile GPU oyununu devralmak istiyor ve çok açık bir şekilde NVIDIA'yı birincil hedefi olarak görüyor. Sabırla bu serinin 2022'nin...

Elektrikli Mercedes G-Class Hakkında Tüm Bilinenler

Tamamen elektrikli bir Mercedes-Benz G-Class veya G-Wagen'i çevreleyen dedikodu, 2018'de Detroit Otomobil Fuarı'nda başladı. Orada, o zamanlar Daimler AG'nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Diether...