Twitch, Türkiye’de abonelik fiyatlarında düşüşe gidiyor!

Dünyanın en popüler canlı yayın platformlarından Twitch, abonelik servisi için yerel fiyatlandırmaya gidileceğini kullanıcılarına duyurdu. Yapılan açıklamaya göre artık Türkiye’deki Twitch kullanıcıları, desteklemek istedikleri yayıncılara çok daha uygun bir ücret ile abone olabilecekler.

Twitch, özellikle Türkiye’deki kullanıcılarının sevinçle karşılayacağı bir duyuru paylaştı. Twitch’in bu zamana kadar yaptığı en büyük köklü değişikliklerden biri olarak görülen fiyat indirimi, ilk olarak Türkiye’den başlayan yerel abonelik fiyatı uygulamasına geçileceğini kullanıcılarına duyurdu. 20 Mayıs tarihinde başlayacak olan değişiklik ile birlikte Twitch’te abonelik fiyatı 9,90 TL olacak.

Twitch, yerel abonelik fiyatlandırmasına Brezilya’da başladı

Pandemi döneminin başlamasıyla popüleritesi daha da artan Twitch, yerel abonelik fiyatlandırma sistemine ilk olarak geçtiğimiz aylarda Brezilya’da uygulamaya başlamıştı. Şirket, Brezilya’daki ilk testlerin oldukça olumlu sonuçlar verdiğini açıkladı. Yayıncıların abone başına kazandığı ücretler azalıyor olsa da toplam abone sayılarının ciddi anlamda artış gösterdiği ve bunun sayesinde yayıncıların toplam kazancının da bu oranda arttığı belirtiliyor. Twitch, yerel fiyatlandırma uygulamasının bu anlamda hem yayıncı hem de yayıncıları destekleyen birçok kişi için çok önemli olacağını ön görüyor.

Abonelik fiyatları tüm ülkelerde hemen hemen 4,99 ABD Dolarına denk geliyor. Bu fiyatlandırma, pek çok ülkedeki izleyicilerin favori yayıncılarını desteklemesini, yayıncıların destekçi sayısına artırması, daha fazla içerik oluşturabilmesini ve yeni kitlelere ulaşmasını daha da zor hale getiriyor.

İstatistiklere baktığımızda Avrupa veya Asya’da yayıncıları abonelik yoluyla destekleyen aktif kullanıcıların yüzde oranı, Kuzey Amerika’ya göre yaklaşık %50 daha düşük olduğu göze çarpıyor.

Twitch’in yeni yerel fiyatlandırma politikası 20 Mayıs tarihinden itibaren Türkiye’nin yanı sıra Meksika’da da başlayacak. Türkiye’de 9,90 TL (1,20 dolar), Meksika’da ise 48 peso (2,41 dolar) olarak fiyatlandırma yapılacak. Türkiye’de daha önce Amazon Prime üzerinden 7,90 TL’ye kullanıcılar destekledikleri yayıncılara abone olabiliyordu.

Bunun yanı sıra, canlı yayın izleme platformu önümüzdeki dönemde benzer yerel fiyatlandırma sisteminin diğer ülkelere de geleceğini müjdeledi. Twitch’in yeni yerel abonelik sistemiyle yayıncıların abone sayılarına nasıl yansıyacağını hep beraber bekleyip göreceğiz.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Son yazılarımıza aşağıdan göz atabilirsiniz.

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...