Top Gun: Maverick Filmi İçin Geri Sayım: Efsane Geri Dönüyor!

İlki 1986 yılında çekilen filmin devamı niteliğinde olan Top Gun: Maverick filmi ile ilgili şu ana kadar neler biliniyor?

Top Gun, 1986 yılında Tony Scott’un yönettiği, başrollerini Tom Cruise ile Kelly McGillis’in paylaştığı aksiyon ve duygu yüklü bir film olarak karşımıza çıkmıştı. Filmde, donanma pilotu olan Pete Mitchell’ın (Maverick) Top Gun onur ödülünü almak için verdiği mücadele konu ediniliyor. 1986 yılının en çok hasılat yapan filmi olan Top Gun, 36 yıl sonra yeni filmiyle tekrardan beyaz perdeye geliyor! İşte Top Gun: Maverick’le ilgili tüm bilinenler!

Top Gun: Maverick Filmi ile İlgili Bilinenler

Bir Top Gun devam filmi ile ilgili söylentiler 2010’dan beri ortalıkta dolaşıyordu. Maverick, Tom Cruise‘un ikonik aksiyon yıldızı olduğu rollerinden biriydi. Şu anda 59 yaşında olmasına rağmen, Cruise, Mission: Impossible ve Jack Reacher rollerinin gösterdiği gibi, aksiyon filmi cephesinde tam olarak yavaşlamadı.

Bu filmde, Cruise’un Maverick’i şimdi ilk filmden arkadaşı olan Goose’un oğlu Bradley “Rooster” Bradshaw’a (Miles Teller tarafından oynanan) akıl hocalığı yapan bir uçuş eğitmeni olarak karşımıza çıkacak.

Film, orijinalinden 34 yıl sonra geçiyor ve film gecikmeleri nedeniyle, devam filmi çıktığında 36 yıl geçmiş olacak.

Cruise, 31 Mayıs 2018’de çekimlerin ilk gününden bir görüntü paylaştı. Çekim yerlerinin San Diego; Norfolk, Virginia’daki USS Abraham Lincoln; Güney Tahoe Gölü, Kaliforniya; ve California’daki Indian Wells Valley olarak belirlenmişti.

Oyuncu Kadrosu

  • Tom Cruise, Kaptan Pete “Maverick” Mitchell olarak,
  • Miles Teller, ilk filmden Maverick’in arkadaşı Goose’un oğlu Bradley “Rooster” Bradshaw rolünde.
  • Jennifer Connelly bir bar sahibi ve Maverick’in sevgilisi olarak,
  • Jon Hamm açıklanmayan bir rolde,
  • Maverick’in askeri amiri olarak Ed Harris,
  • Monica Barbaro Phoenix, eğitimde olan bir pilot olarak,
  • Glen Powell açıklanmayan bir rolde,
  • Val Kilmer, Komutan Tom “Iceman” Kazansky rolünü yeniden canlandırıyor.

Çıkış Tarihi

Birkaç duraklamanın ardından Top Gun: Maverick 27 Mayıs 2022‘de gösterime girecek.

Top Gun: Maverick, pandemi nedeniyle tüm büyük gişe rekorları kıran filmlerle birlikte çıkış tarihi ertelenenler arasına girdi. Hayranlar 2021’de çıkacağını umdu, ancak sonunda 2022’ye itildi.

Top Gun: Maverick’in 27 Mayıs çıkış tarihi, filmin sinema salonlarındaki özel gösteriminin başlangıcı olacak. Top Gun: Maverick’in ne zaman yayına gireceği şu an için bilinmiyor.

Top Gun: Maverick Fragman

Tom Cruise’un aksiyonu hat safhada yaşatacak filmi ile ilgili sizler neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri  TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...