The Witcher 3 Yeni Nesile Gelecek mi?

CD Projekt Red (CDPR), Çarşamba günü The Witcher 3: Wild Hunt için yeni nesil güncellemenin erteleneceğini duyurdu, ancak şirket bunun “bir tür geliştirme cehenneminde” (Bu ifade projelerin rafa kaldırıldığı/öldürüldüğü ve cehenneme gittiğini belirtir ve yabancı basında sıkça kullanılan bir ifadedir) olmadığı konusunda ısrar ediyor.

Gecikme duyurusunun bir parçası olarak CDPR, güncellemenin planlanan 2. Çeyrek sürümünü kaçıracağını ve stüdyonun güncellemenin gelişimini şirket içinde taşıyacağını söyledi. CDPR yeni bir çıkış tarihi veya beklenen bir zaman çizelgesi bile açıklamadı, bu da pek çok farklı kaynağın oyunun süresiz olarak ertelendiğini yazmasına neden oldu. CDPR’nin iş geliştirmeden sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Michał Nowakowski, bu hafta bir yatırımcı görüşmesinde bu karakterizasyonla ilgili sorunu dile getirdi.

Withcer 3, Gecikmeli Olsa da Gelecek

“The Witcher 3’ün yeni nesil lansmanı söz konusu olduğunda, aslında yapmak istediğim bir yorum olduğunu düşünüyorum” dedi. “İnternet üzerinden şurada burada çıkan manşetlere bakıyordum ve gerçekten dikkatimi çeken bir tanesini gördüm. ‘Witcher 3 yeni nesil süresiz olarak ertelendi.’ Kulağa oyun bir tür geliştirme cehennemindeymiş gibi geliyor. Gerçeğin bu olmadığını belirtmek isterim. Önümüzdeki yıl Haziran’da ya da buna benzer bir şeyi başlatacağımıza dair pek çok ima oldu. Durum tamamen böyle değil.”

Güncel Witcher’ı ne zaman oynayabileceğimize dair ayrıntılar vermekten vazgeçse de Nowakowski’nin sonraki yorumları, güncellemenin çok da uzakta olmayabileceğini gösteriyor. “Söylediğimiz her şey şu: Oyunun gelişimini şirket içinde aldık. Oyun evde bitecek. Zamanımızı değerlendiriyoruz. Bu biraz araştırma gerektiriyor. Tüm söylediğimiz bu. Kimse oyunun önümüzde devasa bir zaman aralığında ertelendiğini söylemiyor.”

CD Projekt Red’den Karolina Gnaś, yabancı basına, güncellemenin orijinal olarak The Witcher 3 için etkileyici Switch portunu yöneten Saber Interactive tarafından geliştirildiğini doğruladı. Ancak Saber Interactive’in Rusya’da bir ofisi ve Kotaku’nun belirttiği gibi, bir Rus oyun mağazası Mart ayında, CDPR’nin yeni nesil güncellemeyi yürüttüğü bildirilen ofisle bağlarını kestiği bildirildi. Gnaś, güncelleme üzerinde çalışanın Rus ofisi olup olmadığını soran bir soruyu yanıtlamadı.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

En İyi 10 Nostaljik PS2 Oyunu | Playstation 2’nin En İyi Oyunları

En iyi PS2 oyunları vazgeçilmez oyunlardır. PlayStation 2 2000 yılında piyasaya sürüldüğünde Sony, PS1'in başarısıyla yükselişe geçmiş ve gözünü tüm video oyun endüstrisine hükmetmeye...

iPhone 14 Ne Zaman Çıkacak? iPhone 14 Özellikleri Neler?

iPhone serisi dünya üzerinde 2021 yılında 242 milyondan fazla satış gerçekleştirdi. Bu sayı muhtemelen 2022 yılında daha yüksek olacak, en büyük sebebi ise yeni...

En İyi HBO Max Dizileri | HBO Max Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

HBO Max geçtiğimiz ay Türkiye genişlemesini süresiz olarak ertelediğini duyurmuştu. Sadece Türkiye değil; pek çok Avrupa ülkesi olmak üzere ertelemeler geldi. Netflix, Disney Plus...