The Witcher 3 Yeni Nesile Gelecek mi?

CD Projekt Red (CDPR), Çarşamba günü The Witcher 3: Wild Hunt için yeni nesil güncellemenin erteleneceğini duyurdu, ancak şirket bunun “bir tür geliştirme cehenneminde” (Bu ifade projelerin rafa kaldırıldığı/öldürüldüğü ve cehenneme gittiğini belirtir ve yabancı basında sıkça kullanılan bir ifadedir) olmadığı konusunda ısrar ediyor.

Gecikme duyurusunun bir parçası olarak CDPR, güncellemenin planlanan 2. Çeyrek sürümünü kaçıracağını ve stüdyonun güncellemenin gelişimini şirket içinde taşıyacağını söyledi. CDPR yeni bir çıkış tarihi veya beklenen bir zaman çizelgesi bile açıklamadı, bu da pek çok farklı kaynağın oyunun süresiz olarak ertelendiğini yazmasına neden oldu. CDPR’nin iş geliştirmeden sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Michał Nowakowski, bu hafta bir yatırımcı görüşmesinde bu karakterizasyonla ilgili sorunu dile getirdi.

Withcer 3, Gecikmeli Olsa da Gelecek

“The Witcher 3’ün yeni nesil lansmanı söz konusu olduğunda, aslında yapmak istediğim bir yorum olduğunu düşünüyorum” dedi. “İnternet üzerinden şurada burada çıkan manşetlere bakıyordum ve gerçekten dikkatimi çeken bir tanesini gördüm. ‘Witcher 3 yeni nesil süresiz olarak ertelendi.’ Kulağa oyun bir tür geliştirme cehennemindeymiş gibi geliyor. Gerçeğin bu olmadığını belirtmek isterim. Önümüzdeki yıl Haziran’da ya da buna benzer bir şeyi başlatacağımıza dair pek çok ima oldu. Durum tamamen böyle değil.”

Güncel Witcher’ı ne zaman oynayabileceğimize dair ayrıntılar vermekten vazgeçse de Nowakowski’nin sonraki yorumları, güncellemenin çok da uzakta olmayabileceğini gösteriyor. “Söylediğimiz her şey şu: Oyunun gelişimini şirket içinde aldık. Oyun evde bitecek. Zamanımızı değerlendiriyoruz. Bu biraz araştırma gerektiriyor. Tüm söylediğimiz bu. Kimse oyunun önümüzde devasa bir zaman aralığında ertelendiğini söylemiyor.”

CD Projekt Red’den Karolina Gnaś, yabancı basına, güncellemenin orijinal olarak The Witcher 3 için etkileyici Switch portunu yöneten Saber Interactive tarafından geliştirildiğini doğruladı. Ancak Saber Interactive’in Rusya’da bir ofisi ve Kotaku’nun belirttiği gibi, bir Rus oyun mağazası Mart ayında, CDPR’nin yeni nesil güncellemeyi yürüttüğü bildirilen ofisle bağlarını kestiği bildirildi. Gnaś, güncelleme üzerinde çalışanın Rus ofisi olup olmadığını soran bir soruyu yanıtlamadı.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Cybertruck Aracına İlham Kaynağı Olan James Bond Arabası

Amerika merkezli elektrikli otomotiv devi Tesla'nın CEO'su Elon Musk, herkesin tasarımından etkilendiği aracı olan Cybertruck'ı 2023 yılında piyasaya sürülmeyi planladığını açıklamıştı. Cybertruck'ın tasarımındaki ilham...

F1 Manager 2022: Şu Ana Kadar Bildiğimiz Her Şey

Eğer son birkaç yılını takımın pitstop taktikleri hakkında atıp tutarak geçirmiş bir Ferarri hayranıysanız ya da içinizde bir yerlerde Aston Martin'i zafere taşıyacak adamın...

ABD Neden TikTok’un Kaldırılmasını İstiyor? FCC Komisyonu Açıkladı!

ABD FCC komisyon üyesi Brendan Carr, Google ve Apple'ı TikTok'u ilgili uygulama havuzlarından, App Store'dan ve Play Store'dan çıkarmaya çağırdı. Carr, Çinli ByteDance'in sahip...