Elon Musk az daha Apple CEO’su olacaktı!

Tesla hakkında yakında çıkacak bir kitaba göre, Tesla CEO’su Elon Musk 2016’da mevcut Apple CEO’su Tim Cook ile yaptığı telefon görüşmesinde Apple’ın CEO’su olmayı talep ettiği bildirildi. Los Angeles Times tarafından paylaşılan hikaye, Power Play: Tesla, Elon Musk ve The Wall Street Journal muhabiri Tim Higgins tarafından Yüzyılın Bahisi’nden geliyor.

Kitabın anlattığına göre Cook, Musk’a Apple‘ın Tesla’yı satın almasını önerdi ve Musk CEO olmak istediğini söyledi. Cook’un satın almayı kabul ettiği bildirildi, ancak Musk Apple’ın CEO’su olmak istediğini açıkladı. Cook, telefonu kapatmadan önce, Elon Musk’a bu konuyla ilgili net bir cevap vermedi.

Ancak Musk ve Apple, Tesla CEO’sunun Cook ile hiç konuşmadığı için böyle bir durumun olmadığını ve ikili arasında bir görüşme olmadığını iddia etti.Musk, Cuma günü bir tweet’te, “Cook ve ben hiç konuşmadık ya da birbirimizi aramadık” dedi. Ayrıca, Cook’un reddettiği bir toplantı olan Apple’ın Tesla’yı satın alması hakkında Cook ile görüşmeye çalıştığını söyledi. (Musk daha önce Aralık ayındaki bu toplantı girişimini tartışmıştı.)

Elon Musk, Tesla’yı Apple’a satmayı düşündü

Bildirilen konuşma hakkında yorum sorulduğunda Apple, Cook’un The New York Times’dan Kara Swisher ile yaptığı röportajda Elon ile konuştuğunu reddettiği açıklamalara işaret etti. Cook, “Biliyorsunuz, kurduğu şirkete büyük bir hayranlık ve saygı duymama rağmen Elon ile hiç konuşmadım” dedi. Musk ayrıca kitabın çoğunun yanlış olduğunu iddia ediyor. Musk Cuma günü bir tweet’te “Higgins kitabını hem yanlış * hem de * sıkıcı hale getirmeyi başardı” dedi:

Ve görünüşe göre Musk, Los Angeles Times’a göre, Higgins’e kitabın çoğunun “saçma” olduğunu söyleyerek, kitap yazılırken üzerine soğuk su püskürtmeye çalıştı.

Musk, “Power Play”in yaratılmasına katılmadı. Sondaki bir yazarın notunda Higgins, Musk’a “bu sayfalarda sunulan hikayeler, gerçekler ve tanımlamalar hakkında yorum yapması için sayısız fırsat verildiğini” yazıyor. Herhangi bir özel yanlışa işaret etmeden, basitçe şunu önerdi: ‘Bu kitapta okuduklarınızın çoğu, ama hepsi değil, saçmalık’.

Higgins, Elon Musk‘ın yorum yapmak için “bol bol fırsatı” olduğunu ve Cook ile konuşmanın hikayesinin “o sırada yeniden anlatımı duyan insanlara göre Musk’ın konuşmayla ilgili kendi anlatımından geldiğini” söylüyor. Daha önceki bir tweet’te, Musk ve Cook’un konuşmasının hikayesini “şirket Model X ile uğraşırken ederken Tesla’nın içinde anlatılan” bir hikaye olarak nitelendirdi.


Elon Musk

Ayrıca Apple’a “önceki yayına yorum yapması için birkaç fırsat verildiğini ve reddedildiğini” söyledi.

Higgins, yorum talebine yanıt vermedi. Kitabın yayıncısının bir temsilcisi, Higgins’in Tweetlerini işaret etti. Cook ile hiç tanışmadığını tweetledikten kısa bir süre sonra Musk, Epic’in Apple’a karşı mücadelesini ve App Store’daki kurallarını desteklemek için tweet attı. Musk, “Apple uygulama mağazası ücretleri, İnternet üzerinde fiili bir küresel vergidir” dedi.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Cybertruck Aracına İlham Kaynağı Olan James Bond Arabası

Amerika merkezli elektrikli otomotiv devi Tesla'nın CEO'su Elon Musk, herkesin tasarımından etkilendiği aracı olan Cybertruck'ı 2023 yılında piyasaya sürülmeyi planladığını açıklamıştı. Cybertruck'ın tasarımındaki ilham...

F1 Manager 2022: Şu Ana Kadar Bildiğimiz Her Şey

Eğer son birkaç yılını takımın pitstop taktikleri hakkında atıp tutarak geçirmiş bir Ferarri hayranıysanız ya da içinizde bir yerlerde Aston Martin'i zafere taşıyacak adamın...

ABD Neden TikTok’un Kaldırılmasını İstiyor? FCC Komisyonu Açıkladı!

ABD FCC komisyon üyesi Brendan Carr, Google ve Apple'ı TikTok'u ilgili uygulama havuzlarından, App Store'dan ve Play Store'dan çıkarmaya çağırdı. Carr, Çinli ByteDance'in sahip...