Tesla Tırı “Tesla Semi” Neden Bir Türlü Çıkamadı?

2017’de Tesla’nın tırı için üretime başlamayı planladığı açıklandı. Bu aracın hiçbir zaman özel sürücülere satılması amaçlanmamıştı, bunun yerine mallarını taşımak için daha çevre dostu bir yol arayan şirketlere satılacaktı. Duyuru sırasında bize Tesla Semi hakkında birkaç detay verildi. Peki Tesla tırı “Tesla Semi” neden bir türlü çıkamadı?

Tesla Tırı “Tesla Semi” Neden Bir Türlü Çıkamadı? İşte Nedeni!

Bu araç, Tesla Model 3’ün dört elektrik motoruyla çalıştırılacaktı ve şirket, sıfırdan 100’e beş saniyelik bir hızlanma süresine sahip olacağını iddia etti. Tesla, aracın hızlı şarja erişebileceğini ve “şimdiye kadarki en güvenli, en konforlu kamyon” olacağını iddia etti.

Şimdi bu aracın ilk duyurusunun üzerinden birkaç yıl geçti ve kamyon da gecikmelerden payını aldı. Otomobil dünyasında gecikmeler her zaman olur, ancak genellikle piyasaya sürülmeye doğru ilerledikçe durum güncellemeleriyle birlikte gelir. Son birkaç yıldır Elon Musk veya Tesla’nın herhangi bir temsilcisinden bu özel durumla ilgili çok fazla konuşma olmadı, bu da bazı kişilerin kamyonun iptal edildiğini düşünmesine neden oldu. Aynı zamanda Tesla’dan kamyonla ilgili son resmi açıklama, durumun böyle olmadığını gösteriyor.

2022 Yılı İçinde Bekleniyor!

Bu, tüketicilerin satın alabileceği bir kamyon olmasa da, Tesla Semi’nin kamyon endüstrisinin geleceğini nasıl etkileyeceği konusunda hala genel bir merak var. Tesla Semi hala yapım aşamasında gibi görünse de, hayranlar ve yatırımcılar Tesla’nın neler sunabileceğini görme arzularını dile getirdiler.

Perde arkasında, Tesla Semi’nin önemli gecikmesi için tedarik zinciri sorunları hatalı görünüyor. Bu, son birkaç yıldır her büyük otomobil üreticisinin sorunu oldu, ancak Tesla’nın gecikmeleri rakiplerininkinden daha uzun ve daha fazla görünüyor. Tesla tarafından yapılan bir SEC dosyasına göre, “Akü hücrelerinin sınırlı mevcudiyeti ve küresel tedarik zinciri zorlukları nedeniyle, Yarı kamyon programının lansmanını 2022’ye kaydırdık.”

Sizce Tesla Semi yakın bir gelecekte piyasaya sürülecek mi? Sürüldüğü takdirde satışları ile başarı sağlayabilecek mi?

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...