Tesla Cybertruck Aracının Pil Kapasitesi Ne Kadar Olacak?

2019’da Elon Musk, ilk elektrikli kamyoneti olan Tesla Cybertruck prototipini dünyaya tanıttı. Araç klasik bir kamyonet gibi görünmüyor ve gövdesi paslanmaz çelikten üretilmiş. Görünüşe göre Elon Musk, Tesla Cybertruck’ı tasarlamak için bir James Bond filminden ilham aldı. Fütüristik bir savaş aracı gibi görünmesine ve kurşun geçirmez bir gövdeye ve cama sahip olmasına bundan dolayı şaşırılmamalı.

Musk, aracın 2,9 saniyede sıfırdan 60 mil hıza çıkabileceğine söz verdi. Tesla bu sözünü yerine getirirse, en hızlı elektrikli pikap olacak. Bununla birlikte, en önemli özelliklerden biri pil aralığıdır.

Tesla Cybertruck İçin 500 mil Pil Menzili

Tesla’ya göre Cybertruck, 500 mile kadar bir pil menziline sahip olacak. Bu, Tesla Cybertruck’ın bir elektrikli pikaptaki en uzun pil menziline sahip olacağı anlamına geliyor. Rakipleri Rivian R1T  ve Chevrolet Silverado EV’nin  her ikisinin de 400 mile kadar bir pil menziline sahip olması beklendiği düşünülürse bunun çık iyi bir değer olduğunu görürüz. Şu anda en çok satan elektrikli pikap olan Ford F-150 Lightning bile maksimum 320 mil pil menzili ile geliyor.

Tesla, Cybertruck’tan daha fazla pil menzili elde etmek için 4680 pil hücresi kullanacak ve ona rekabet avantajı sağlamak için fiyatı düşürecek. Bununla birlikte Tesla, 4680 pil hücresini toplu olarak üretmek için bir meydan okuma sunuyor. Bu nedenle Musk, Tesla 2022’nin 3. Çeyrek kazançları sırasında, Electrek’e göre Cybertruck’ın üretiminin 4680 çıktı zorluğu tarafından yavaşlatılmayacağını açıkladı.

Tesla Cybertruck 4680 pil hücresi kullanıyorsa, mevcut modellerden daha uzun süre dayanmaları mümkündür. Reuters’e göre Tesla, bu pil hücresi teknolojisini 2019’da aldı. Mevcut Tesla araçlarında kullanılan 2170 pil hücresinden daha uzun ömürlü olup olmayacağını söylemek için henüz çok erken. Bununla birlikte, 4680 pil hücreleri, 2170 pil hücrelerinden daha verimlidir.

Bunun ötesinde Tesla’nın pil tedarikçisi olan Contemporary Amperex Technology Co. Ltd., 1 milyon milden fazla dayanabilen bir EV pili icat ettiğini iddia ediyor . Öte yandan, daha pahalı olduğu için Tesla’nın Cybertruck’taki milyon millik pili kullanması pek olası değil ve Tesla, Cybertruck’ın fiyatını mümkün olduğunca düşük tutmak istiyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...