Uzun zamandır beklenen Telegram güncellemesi geldi

En çok tercih edilen mobil çevrimiçi mesajlaşma uygulamalarından Telegram, uzun zamandır dört gözle beklenen özelliği yeni güncellemesiyle birlikte en sonunda kullanıma sundu. Uygulamaya hangi özellik eklendi? Haberle ilgili detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Pandemi döneminin patlak vermesiyle birlikte, evlere kapanan insanların en çok kullandığı teknolojik kolaylıklardan biri görüntülü görüşmeler oldu. Okuluna gidemeyen öğrenciler, uzaktan çalışmak zorunda olan birçok çalışanlar gibi birçok kişi görüntülü görüşmelerle hayatlarına devam etti. Bu ihtiyaçla birlikte platformlar yeni birçok özellik üzerinde çalışmalarını sürdürdü.

Bu platformlardan Telegram, geçtiğimiz aylarda yeni güncelleme ile grup içi görüntülü görüşme özelliğinin kullanıcılara sunulacağını duyurmuştu. Nihayet, şirket uzun zamandır beklenen özelliği yayınladı.

Telegram, grup içi görüntülü görüşme özelliğini kullanıma sundu

WhatsApp‘ın uzun bir süre boyunca tartışılan gizlilik sözleşmesi koşulları sebebiyle birçok kullanıcının yöneldiği platformlardan biri olan Telegram, kısa bir süre içinde 500 milyondan fazla indirmeye ulaştı. Günlük 55 milyon kullanıcının aktif olarak kullandığı platforma en yakın rakibi WhatsApp’ta yer almayan önemli özellikler ekleniyor. Bu özelliklerden en sonuncusu ise uzunca bir süredir gündemde olan ve birçok kullanıcı tarafından eleştirilen görüntülü görüşme özelliği oldu. Şirket, bugün yayınladığı güncelleme ile kullanıcılara bu özelliği sunmuş oldu.

Kullanıcılar, görüntülü görüşme esnasında ekran paylaşımı yapabilecek. Şirket tarafından geliştirilen gelişmiş gürültü engelleme özelliği sayesinde kullanıcıların sesleri en iyi şekilde aktarılacak. Şu an için 30 katılımcıya kadar görüşme imkanı sunacak olan özellik sayesinde birçok kullanıcı aynı anda görüntülü olarak görüşebilecek.

Yeni gelen güncelleme ile birlikte Telegram, sohbet arka planlarını hareketli görseller ile değiştirme imkanını da kullanıcılara sunuyor. Şirket, paylaşmış olduğu blog yazısında sohbet uygulamalarında böyle bir özelliğin ilk kez kullanıldığını belirtiyor. Uygulama animasyon düzenleyici özelliği sayesinde kullanıcılara kendi animasyonlarını oluşturma imkanını da beraberinde sağlıyor.

Şirket, aynı zamanda görüşmeye katılan kişi sayısının önümüzdeki dönemde artırılabileceğini belirtiyor. Bu durum da Telegram’ı görüntülü grup görüşmesi konusunda WhatsApp’ın değil aynı zamanda Zoom‘un rakibi haline getirebilir.

Şirket tarafından bugün içinde yayınlanan güncelleme Windows, macOS ve Linux dahil olmak üzere tüm platformlarda indirilebilir durumda.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...