Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelişen teknoloji ile birlikte günümüzde oldukça çok telefon markası bulunmakta. Buda yeni bir telefon alacağımız zaman seçim yapmamızı oldukça zorlaştırmaktadır. Ayrıca benzer özellikleri benzer fiyatlara sunan bu kadar çok marka işimizi daha da zorlaştırmaktadır. Bir telefon seçerken dikkat etmemiz gereken birçok faktör bulunmakta. Bunlar arasında temel olarak işletim sistemi, batarya gücü, yenileme hızı, kamerası, RAM’ı, hafızası vardır. Tüm bunların ışığında telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İşletim Sistemi

Her işletim sisteminin artıları ve eksileri vardır. iOS sunduğu hizmetler sayesinde kullanıcılarına mesajlaşmada, müzik dinlemede, görüşmelerde, dosya ve fotoğraf paylaşımlarında iyi bir bir deneyim sunar. Google, Samsung, Sony ve Huawei gibi birçok şirketlerin telefonlarında kullandığı Android de sunduğu birçok hizmet ve performans sayesinde kullanıcılarına iyi bir deneyim sunmaktadır.

iOS ve Android arasında bir seçim yapmak zor olacaktır. Bundan dolayı burada zevkimize ve ihtiyaç alanımıza göre seçim yapmanız doğru olacaktır.

Pil Boyutu

Telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında bulunan bir diğer faktörde pildir. Telefon kullanıcıları için bir hayli önemli olan bir diğer faktör telefonların pilleridir. Günümüzde 4.000 ila 5.000 mAh boyutunda pili olan bir telefon kullanmak gayet iyi bir seçim olacaktır.

Kamera

Günümüzde hemen hemen her telefon farklı konfigürasyonlar ile harika fotoğraflar çekebilir. Ancak tabi ki telefonların kamera pikselleri, lensleri, yakınlaştırma oranları ve modları değişmektedir buda bir telefonu diğerinden daha iyi yapabilmekte. 48 Megapiksel arka kamera ve 13 Megapiksel bir ön kamera sağlam bir çözünürlük oranı ile size iyi bir fotoğraf deneyimi sunmak için yeterli olacaktır.

RAM

Telefonunuzun performansını etkileyen önemli faktörlerden biri olan RAM bir akıllı telefon için oldukça önemlidir. Telefonunuzdaki ram boyutu telefonunuzun hızını doğrudan etkileyecektir. Akıllı telefonlar için 4 GB’lık RAM yeterli olacaktır.

Hafıza

Telefon kullanıcıları için oldukça fazla öneme sahip olan telefon hafızası, verilerimizi depolamak için olmazsa olmazımızdır. Düşük boyutlu bir telefon hafızası, sahip olduğumuz fotoğrafları, videoları, dosyaları telefonumuzda saklamamızı zorlaştıracaktır. Ayrıca uygulama indirmemizi de kısıtlayacaktır. Ortalama 128 ve 256 GB’lık bir telefon hafızası ideal olacaktır. Tabi ki ihtiyaç alanınıza göre bu boyut değişiklik gösterebilmektedir.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Starlink Hacklendi: SpaceX’ten Cevap Gecikmedi

SpaceX'in dünya çapındaki internet hizmeti Starlink'i hacklemek için gereken her şeyin 25 dolarlık bir modchip olacağını kim düşünebilirdi? Belçika'dan bir güvenlik araştırmacısı olan Lennert...

Akıllı Telefon ile En İyi Fotoğraf Nasıl Çekilir?

Günümüzde akıllı telefonlarımız ile mükemmel bir fotoğraf çekmek eskiye nazaran çok daha kolay. Artık güzel fotoğraflar yakalamak için mükemmel fotoğraf makinelerine olan ihtiyacımız ortadan...

Breaking Bad Dizisinin En İyi 5 Bölümü

Diziler veya filmler hakkında konuşurken kesin yargılara varmak hemen hemen hiç mümkün olmaz. Herkesin görüşü subjektif olacağı için bu durum oldukça doğaldır. Fakat dizi...