Tekken 8 PlayStation 5 için Geliyor: Kollar Sıvandı!

“Tekken” 8 resmi olarak geliştiriliyor ve yakın gelecekte PlayStation 5 platformuna çıkacak. Yeni nesil “Tekken” oyununun ilk teaser’ı Ağustos ayındaki EVO 2022 turnuvasında görücüye çıktı, ancak uzun süredir devam eden dövüş oyunu serisinin anti-kahraman lideri Kazuya Mishima’ya sadece kısa bir bakış ortaya çıktı. 2022 PlayStation State of Play vitrini sırasında Bandai Namco nihayet “Tekken 8″i resmi olarak tanıtan etli bir fragman paylaştı. Tekken 8 PlayStation 5 için geliyor kollar sıvandı!

Tekken 8 Geliyor!

Görünüşe bakılırsa, “Tekken 8” fotogerçekçi grafikler açısından “Tekken 7″nin çok önünde görünüyor. Kısa fragman, Kazuya Mishima ve Jin Kazama’nın baba-oğul ikilisinin fırtınalı havalarda dışarı çıktığını gösteriyor. Cilt dokuları büyük ayrıntılarla işlenmiştir, kas tonusu iyi tanımlanmıştır ve rüzgar esintileri ve düşen yağmur damlaları gibi çevreleyen unsurlar da etkileyici bir görsel netlik sergiliyor.

Daha da hayranlık uyandıran şey, fragmanın, bir fragman olarak ekstra çabayla geliştirilmiş bir tür sinematik çekim olmadığı gerçeğidir. Bunun yerine, oyunun yönetmenine göre, PlayStation 5’te oynanan “devam etmekte olan Tekken 8’in hikaye modundaki belirli bir bölümden doğrudan alınmıştır”. Ne yazık ki, şu anda geliştirmenin tüm hızıyla devam ettiğine dair resmi bir onay dışında oyunun ne zaman çıkacağını bilmiyoruz.

Fragman, dizinin yaratıcısı ve yakında çıkacak olan oyunun yönetmeni Katsuhiro Harada, PlayStation Blog’da yayınlanan bir gönderide, fragman manzarasının, oyuncuların iki oyuncuya karşı modu keşfederken deneyimleyecekleri gerçek zamanlı görüntüden 60 fps‘lik bir kesit olduğunu paylaşarak daha fazla ayrıntı paylaştı. Harada, “tüm karakter modelleri, arka planlar ve efektler oyun içinde kullanılanlarla aynı” diye ekliyor.

Netflix’te Tekken: Bloodline Animasyon

Ekip, karakterlerin nasıl göründüğü ve oyun mekaniğinin nasıl geliştiğinin yanı sıra, yağmur yoğunluğu, rüzgar basıncı, parçalanan nesneler ve benzeri gibi çevresel ayrıntılara da önemli miktarda dikkat ediyor. Harada, son versiyonun ilk fragmanda gösterilen kaliteden bile daha iyi görüneceğini vaat ediyor. Hikayeye gelince, Jin ve Kazuya ikilisi tekrar sahneye çıkacak gibi görünüyor, bu kesinlikle iyi bir haber. Bu iklim savaşının nihayet destanı bitirip bitirmeyeceği henüz belli değil.

Karakter tasarımı, bu sefer daha ayrıntılı fotogerçekçi pizzazz ile de olsa, franchise’ın köklerine sadık kalıyor. Dövüş tarzı aynı zamanda, tonlarca elektrikli kanca ve tekme ile bilinen Kazama-Mishima yakın mesafe dövüşüdür. Tabii şeytan geni avatarları da Tekken 8 fragmanında kısa bir süreliğine karşımıza çıkıyor. Bu arada heyecana hakim olamıyor ve oyunun çıkmasını bekliyorsanız, şu anda Netflix’te yayınlanan “Tekken: Bloodline” animasyon serisine kendinizi kaptırabilirsiniz.

“Tekken 8 PlayStation 5 İçin Geliyor” adlı yazımızı nasıl buldunuz?

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...