Tarihte Yaşanmış UFO Olayları – Güncel UFO Vakaları

Kendimize yaptığımız varoluşsal sorgu evrende yalnız mıyız sorusunu da beraberinde getiriyor. Bunun hakkında asırlarca süren bir takım olaylar ve araştırmalar bulunmaktadır. Bu olaylardan bazıları ise uçan daire diye adlandırdığımız ufo görüntüleri. Yeryüzünde çekilmiş ufo görüntülerine ve bunlara nerelerde rastlandığına gelin hep birlikte inceleyelim. İşte tarihte yaşanmış UFO olayları!

UFO Nedir? Tarihte Yaşanmış UFO Olayları

Öncelikle UFO nedir? Ufo açılımı Undenitified Flying Object yani tanımlanamayan uçan nesne anlamına gelir. Tarihte bu tür nesnelere yüzlerce kez rastlandı ya da rastlandığı iddia edildi. Bu cisimlerin su altında seyehat eden versiyonları da vardır.

Los Angeles – UFO Olayı

24 Şubat 1942 yılında sabahında radarlar Los Angeles’in batı taraflarına yaklaşık 190 kilometre uzaklıkta bulunan tanımlanamayan uçan bir cisim tespit etti. O zamanlar 2. Dünya savaşı sürmekte ve Japonların 7 Aralık 1941 tarihinde inci körfezinde yapılan pearl harbor sürpriz saldırısından dolayı Amerika tetikte beklemektedir. Uçaksavarlar tarafından Ufo’ya ateşlenen roketlerin hiçbiri cisme zarar veremedi.

Türkiye/Uşak – UFO Vakası

Türkiye’nin ise bilinen en ünlü ufo olayı 2001 yılında Uşak’ta yaşandı. Uşak’ın Eşme ilçesindeki bir köyde sabah tarlalarına giden köylüler iddialarına göre bu dünyadan olmayan bir canlı gördüler. Canlıya ve yanında bulunduğu metal daireye yaklaştıklarında ise traktörlerinin çalışmayı durduğunu söylediler. Köylüler bunun üzerine uzaylıya taş attıklarını ve uzaylının da onlara karşılık olarak taş fırlattığını söylemişler. Daha sonra olay yerinde çokça araştırma yapıldı fakat araştırma sonuçları hiçbir zaman kamuoyu ile paylaşılmadı.

Arjantin – UFO Olayı

Bir sonraki olayımız ise Arjantin’den; Arjantin’de arabasıyla işten çıkıp köyüne doğru yol alan bir kadın ıssız bir yoldayken arabası bir anda stop ediyor. Arabasını tekrar çalıştırmaya çalışırken etrafta ışıkların belirdiğini fark ediyor ve hemen bu olayı kameraya kaydediyor.

Pentagon – Florida UFO Dosyası

Bu olaylara en yakın tarihte yapılan açıklama ise Pentagon’dan geldi. Pentagon tarafından açıklanan olay Amerika Birleşik Devletleri Deni Kuvvetleri tarafından ülkenin doğu kıyısında bulunan Florida yakınlarında kaydedilmiş. Yıllarca gizli belge olarak saklanan olay herkese açık bir şekilde yayımlandı. Tam 6 gün boyunca buna benzer nesneler görününce bu bölgede çeşitli tatbikatlar yapılmış. Keşif yapmaya giden bir uçağın pilotu yerden 8500 metre yükseklikteki bir aracın saniyeler içinde deniz seviyesine iniş yaptığını yaptığını gördü. Cismi takip ettiklerinde ise 14 metre uzunluğunda bir şekere benzettiler. Bilinmeyen nesneye yaklaşmaya başladıkları zaman cisim saniyeler içerisinde kayboluyor ve bir zaman sonra 97 km ötede tekrardan radarlarına giriyor.

Bu ve bunun gibi ufo olaylarını siz nasıl yorumluyorsunuz?

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

00:05:01

Eyfel Kulesini Satan Adam: Kont Victor Lustig Kimdir?

Dolandırıcılık teknolojinin de gelişmesiyle giderek arttı ve insanları dolandırmak artık çok daha kolay hale geldi. Öyle ki teknolojiden anlamayan insanlar dolandırıcı insanların bir...

Bilim İnsanları Robotlara Gülmeyi Öğretiyor!

Yapay Zeka, hayal edilemeyecek kadar karmaşık görevleri başarabilir. Bundan dolayı bilim insanları robotlara gülmeyi öğretiyor. Kyoto Üniversitesi'ndeki bilim insanları, bir robota bir insanla konuşurken...

Intel ARC Ekran Kartları Hakkında Tüm Bilinenler

Intel, Arc ekran kartı serisi ile GPU oyununu devralmak istiyor ve çok açık bir şekilde NVIDIA'yı birincil hedefi olarak görüyor. Sabırla bu serinin 2022'nin...