Steam, Blockchain Temelli Her Şeyi Yasaklıyor!

Valve’ın “Steam’de Yayınlamamanız Gerekenler” listesine eklenen bir kurala göre, blok zinciri teknolojisi kullanan veya kullanıcıların NFT veya kripto para alışverişi yapmasına izin veren oyunlara Steam’de izin verilmeyecek. Değişikliğe, NFT tabanlı bir oyun üzerinde çalışan bir geliştirici olan SpacePirate dikkat çekti ve değişikliğin, şirketin gerçek dünya değerine sahip olabilecek oyun öğelerine izin vermemesi nedeniyle olduğunu söyledi. Ancak Steam, hareketle ilgili tartışmalardan da kaçınıyor olabilir.

Steam

Steam blockchain temelli özellikleri yasaklıyor

Steam, en iyi bilinen PC oyun mağazalarından biridir, ancak tek mağaza değildir. Epic’in CEO’su Tim Sweeney, şirketin NFT’lere dokunmakla ilgilenmediğini söylese de, bu politika mağazasındaki oyunlar için geçerli görünmüyor: Epic, yabancı kaynaklarla NFT kullanan oyunlar fikrine “açık” olduğunu paylaştı.

Ağustos ayının sonundan itibaren Steam’in kural sayfasının bir Wayback Machine yakalamasına bakıldığında, yalnızca 12 kural var ve kripto para birimleri veya NFT’lerden söz edilmiyor. Yeni kural diğer belgelerde de yok – şu anda Steamworks Dağıtım Programına Katılma sayfasında görünmüyor.

Steam, özellikle cinsel içerikli oyunlar söz konusu olduğunda, tartışmalı moderasyon kararları verme geçmişine sahiptir. Ancak bu durumda, insanlar NFT oyunlarına saygı göstermek için F’ye basıyor gibi görünmüyor – yanıtların ve SpacePirate’in tweet’lerine yapılan alıntıların çoğu, Valve’ı bu hamle için övüyor (veya bu konuda üzülenlerle alay ediyor)

Steam’in platformunda NFT’lere sahip olmaktan neden kaçınmak istediği belki de anlaşılabilir. SpacePirate tarafından gerçek dünya değerine sahip olabilecekleri gerekçesinin yanı sıra (CS:GO kaplamaları ve Team Fortress 2 şapkaları gibi şeylerin etrafındaki devasa ticari topluluklar göz önüne alındığında, bu biraz zayıf görünüyor), NFT ve kripto tabanlı oyunların özelliği yok. en iyi itibarlar. Bir geliştiricinin, bir dövüş oyununa dahil edilecekleri vaadiyle NFT’leri sattığı, ancak görünüşe göre parayı alıp kaçtığı rezil Evolved Apes destanı var. NFT’leri kullanan bazı potansiyel olarak ilginç oyun konseptleri var, ancak izin verilse bile bunlardan kaçının Steam için uygun olacağını söylemek zor.

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Kategoriler

En Güncel Haberler

Kripto Para Piyasasında Son Durum Ne?

Bitcoin'in fiyatı son birkaç gün içinde özellikle değişken oldu. Daha dün, BTC 59 bin dolara yükseldi ancak bu önemli direnç seviyesini geçemedi. Ardından, 56...

Kaybolan iPhone Bildirimleri Nasıl Bulunur: İşte Çözümler

Kaybolan veya gözden kaçan iPhone bildirimleri nasıl bulunur? Tüm çözümleri detaylarıyla yazımızda sizler için derledik. Apple, iOS 15'i yayınlamasından bu yana bildirimlerin nasıl çalıştığı konusunda...

Amazon Hem Devletle Hem Halkla Karşı Karşıya!

Amazon, New York Başsavcısı Letitia James tarafından teşvik edilen, yerine getirme merkezlerinde başarısız olan COVID korumalarıyla ilgili yeni sorularla karşı karşıya. İşçilerin protestolarından ve...