Spotify’da Dinleyebileceğiniz En İyi Kişisel Gelişim Podcast’leri

Günümüzde podcastler gittikçe popüler hale gelmeye devam ediyor. 2000’li yılların başında oldukça fazla etkileşime sahip olan bu içerikler zamanla videolu söyleşilerin gerisinde kaldı. Şu an ise durum yavaş yavaş tersine dönmekte. İnsanların vakti kısıtlı hale geliyor ve boş kaldıkları minimum zamanı da kaliteli geçirmek istiyorlar. Araba kullanırken, yemek yaparken veya ev işi yaparken podcast dinlemek hem kişisel gelişim için katkı sağlıyor hem de vatki kaliteli değerlendirmemize yardımcı oluyor. Peki Spotify’da dinleyebileceğiniz en iyi kişisel gelişim podcast’leri hangileri? Siz değerli okuyucularımız için bir araya getirdik.

Spotify’da Dinleyebileceğiniz En İyi Kişisel Gelişim Podcast’leri: Pragmatiklere Özel

1- Hayat Okulu

Hayat Okulu, hem YouTube hem de Spotify da yayında olan bir seri. Sunuculuğunu ve yapımcılığını Furkan Kaya’nın üstlendiği podcast serisinde ekonomiden fitness’a, fitness’tan iş kurmaya kadar pek çok farklı alanda içerik bulunuyor. Özellikle erkekler için yayın yapan bu podcast’i pekala kadınlar da takip edebilir. Ayrıca Acar Baltaş, Cem Toker ve Namık Ekin gibi çok değerli isimleri de konuk ettiğini belirtelim.

Podcast’e buradan ulaşabilirsiniz.

2- Ortamlarda Satılacak Bilgiler

Bildiğimiz kadarıyla sunucusu anonim olsa da Merve ismini kullanıyor. Ortamlarda Satılacak Bilgiler; felsefe, psikoloji, kişisel gelişim, belgesel, film ve daha pek çok alan hakkında içerik üretiyor. Özellike sohbet tadında ilerlemesi ve arkadaş canlısı bir sohbet gibi hissettirmesi yarım saate aşkın süreleri bazen 3-5 dakika gibi hissettirebiliyor.

Podcast’e buradan ulaşabilirsiniz.

3- Zihnimin Kıvrımları

Türkiye’de yaşayıp teknoloji ile az buçuk arası olan herkes Serdar Kuzuloğlu’nu duymuştur. Hem YouTube hem de Spotify üzerinden yaptığı yayınlarına “Zihnimin Kıvrımları” adını veren Kuzuloğlu; sabretmek, öngörü ve benzeri pek çok konuya değinerek dinleyicileri ile buluşuyor.

Podcast’e buradan ulaşabilirsiniz.

CastLejyon da Pek Yakında Sizlerle Olacak!

WebLejyon olarak yakın bir dönemde CastLejyon isimli bir podcast serisi ile biz de karşınızda olacağız, ilerleyen günlerde bizlerden ve podcast serimizden haberder olmak için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

ABD Neden TikTok’un Kaldırılmasını İstiyor? FCC Komisyonu Açıkladı!

ABD FCC komisyon üyesi Brendan Carr, Google ve Apple'ı TikTok'u ilgili uygulama havuzlarından, App Store'dan ve Play Store'dan çıkarmaya çağırdı. Carr, Çinli ByteDance'in sahip...

Valve’nin Steam Deck Alıcılarına Bazı Güzel Haberleri Var!

Steam Deck taşınabilir oyun konsoluna yönelik yüksek talep ve devam eden tedarik sorunları, birçok tüketicinin cihazı satın alma fırsatını beklemesine neden oldu. Valve Mart...

Elektrikli Otomobillerin Değer Kaybı Neden Fazladır?

Arabanız için benzin veya motorin almak bir noktadan sonra pahalı geliyorsa, elektrikli bir tane satın almak çekici görünebilir. Bununla birlikte, fark etmeyeceğiniz şey, ne...