Spotify, TikTok Benzeri Bir Video Özelliği Test Ediyor

Popüler müzik uygulaması Spotify, TikTok benzeri bir video özelliği ile kullanıcılarını sevindirebilir!

Spotify, TikTok benzeri videoları test ediyor

Spotify, dikey video pazarına giriyor olabilir ve bildirildiğine göre, akışlı müzik kataloğuna eşlik etmek için kaydırılabilir bir klip beslemesini beta olarak test ediyor. Yine de popüler uygulama, muhtemelen TikTok’un ham kaosuna sahip olmayacak.

Ürün tasarımcısı Chris Messina tarafından fark edilen Spotify’ın yeni “Keşfet” özelliği ilk olarak mobil uygulamanın beta sürümünde ortaya çıktı. Ekranın alt kısmındaki araç çubuğundaki Keşfet simgesine dokunduğunuzda, kısa bir şarkı klibine eşlik edecek tam ekran bir videoyla karşılaşacaksınız. Messina, ön izlemesinde yalnızca üç Discover videosu gösterse de, bunların tümü resmi müzik videolarından alıntılar gibi görünüyor.

Spotify Discover’da gezinme, TikTok ile aynı şekilde çalışıyor gibi görünüyor ve kullanıcıların videolar arasında gezinmek için yukarı ve aşağı kaydırmalarına izin veriyor. Şarkı adı, sanatçı ve albüm resminin tümü ekranın altındaki bir çubukta görünür ve kullanıcılar bir kalp simgesine dokunarak videoyu beğenebilir.

Spotify Discover, yeni müzik bulmayı biraz daha ilgi çekici hale getirmeyi amaçlıyor gibi görünüyor. Mashable’a konuşan bir Spotify sözcüsü ise, test hakkında herhangi bir bilgi vermeyi reddetti.

Bir Spotify sözcüsü Mashable’a “Spotify’da kullanıcı deneyimimizi geliştirmek için rutin olarak bir dizi test yapıyoruz. Bu testlerden bazıları, daha geniş kullanıcı deneyimimizin yolunu açıyor ve diğerleri yalnızca önemli bir öğrenme işlevi görüyor. Şu anda paylaşacak başka haberimiz yok.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bu nedenle, bu yeni özelliğin Spotify’a ne zaman geleceğini veya piyasaya sürülüp sürülmeyeceğini şu an için bilmiyoruz. Daha fazla bilginin önümüzdeki günlerde ortaya çıkması bekleniyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...