SpaceX Ekibi, iPhone ile Uzaydan Çekilen Dünya Görüntülerini Paylaştı

SpaceX, Inspiration4 isimli göreviyle birlikte uzaya çıktı ve bu görev esnasında iPhone ile çekilmiş olan bir fotoğraf görenleri hayrete düşürdü.

Geçtiğimiz ay, ilk kez sivillerden oluşan bir ekiple uzaya çıkma başarısı gösteren SpaceX, Inspiration4 isimli görevini başarıyla tamamladı. Bu görev sırasında uzaydan Dünya’nın görünüşünü net bir şekilde yakalayabilmek için ise üst düzey bir Nikon fotoğraf makinesi kullanıldı. Ancak Inspiration4 ekibinin görev komutanı Jared Isaacman, bir iPhone 12 ile başka bir çarpıcı çekim yaptı.

SpaceX görev komutanının iPhone görüntüleri

Inspiration 4 görevinden sorumlu olan Isaacman ile ilgili detaylı bilgiyi daha önceki yazımızda sizler ile paylaşmıştık. Isaacman, Dünya yörüngesinde geçirdikleri 3 gün boyunca profesyonel olmayan dört astronotun yuvası olan Crew Dragon uzay kapsülünün cam kubbesinden yukarıda gördüğünüz görüntüleri kaydetti.

Kaydettiği görüntüleri resmi Twitter hesabından paylaşan Isaacman, “Yörüngedeki ilk günden Brezilya üzerinden bir video. iPhone ile çekildi ama umarım yakında @inspiration4x Nikon çekimlerinden bazılarını alabiliriz. Dünyamızı bu açıdan görmek büyük bir ayrıcalık. Ana gezegenimize çok daha iyi bakmamız ve ayrıca yıldızlara ulaşmamız gerekiyor.” ifadelerini de kullandı.

Apple’ın akıllı telefon endüstrisindeki en iyi kamera teknolojilerinden bazılarını sunduğu biliniyor, bu nedenle telefonun kamerasının Dünya’nın 575 kilometre üzerinde sunduğu mükemmel görüntü kalitesi ile görenleri tekrardan kendine hayran bıraktı.

Önümüzdeki haftalarda mürettebatın iPhone ve Nikon kameralarla çekilmiş daha fazla görüntü ve video paylaşması ve dünyalılara Uluslararası Uzay İstasyonu‘ndan bile daha yüksek olan benzersiz bir noktadan çekilen Dünya’nın daha olağanüstü manzaralarını sunması bekleniyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...