SpaceX Ekibi, iPhone ile Uzaydan Çekilen Dünya Görüntülerini Paylaştı

SpaceX, Inspiration4 isimli göreviyle birlikte uzaya çıktı ve bu görev esnasında iPhone ile çekilmiş olan bir fotoğraf görenleri hayrete düşürdü.

Geçtiğimiz ay, ilk kez sivillerden oluşan bir ekiple uzaya çıkma başarısı gösteren SpaceX, Inspiration4 isimli görevini başarıyla tamamladı. Bu görev sırasında uzaydan Dünya’nın görünüşünü net bir şekilde yakalayabilmek için ise üst düzey bir Nikon fotoğraf makinesi kullanıldı. Ancak Inspiration4 ekibinin görev komutanı Jared Isaacman, bir iPhone 12 ile başka bir çarpıcı çekim yaptı.

SpaceX görev komutanının iPhone görüntüleri

Inspiration 4 görevinden sorumlu olan Isaacman ile ilgili detaylı bilgiyi daha önceki yazımızda sizler ile paylaşmıştık. Isaacman, Dünya yörüngesinde geçirdikleri 3 gün boyunca profesyonel olmayan dört astronotun yuvası olan Crew Dragon uzay kapsülünün cam kubbesinden yukarıda gördüğünüz görüntüleri kaydetti.

Kaydettiği görüntüleri resmi Twitter hesabından paylaşan Isaacman, “Yörüngedeki ilk günden Brezilya üzerinden bir video. iPhone ile çekildi ama umarım yakında @inspiration4x Nikon çekimlerinden bazılarını alabiliriz. Dünyamızı bu açıdan görmek büyük bir ayrıcalık. Ana gezegenimize çok daha iyi bakmamız ve ayrıca yıldızlara ulaşmamız gerekiyor.” ifadelerini de kullandı.

Apple’ın akıllı telefon endüstrisindeki en iyi kamera teknolojilerinden bazılarını sunduğu biliniyor, bu nedenle telefonun kamerasının Dünya’nın 575 kilometre üzerinde sunduğu mükemmel görüntü kalitesi ile görenleri tekrardan kendine hayran bıraktı.

Önümüzdeki haftalarda mürettebatın iPhone ve Nikon kameralarla çekilmiş daha fazla görüntü ve video paylaşması ve dünyalılara Uluslararası Uzay İstasyonu‘ndan bile daha yüksek olan benzersiz bir noktadan çekilen Dünya’nın daha olağanüstü manzaralarını sunması bekleniyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

ABD Neden TikTok’un Kaldırılmasını İstiyor? FCC Komisyonu Açıkladı!

ABD FCC komisyon üyesi Brendan Carr, Google ve Apple'ı TikTok'u ilgili uygulama havuzlarından, App Store'dan ve Play Store'dan çıkarmaya çağırdı. Carr, Çinli ByteDance'in sahip...

Valve’nin Steam Deck Alıcılarına Bazı Güzel Haberleri Var!

Steam Deck taşınabilir oyun konsoluna yönelik yüksek talep ve devam eden tedarik sorunları, birçok tüketicinin cihazı satın alma fırsatını beklemesine neden oldu. Valve Mart...

Elektrikli Otomobillerin Değer Kaybı Neden Fazladır?

Arabanız için benzin veya motorin almak bir noktadan sonra pahalı geliyorsa, elektrikli bir tane satın almak çekici görünebilir. Bununla birlikte, fark etmeyeceğiniz şey, ne...