Souls Oyunları Nedir? Hangi Sıra ile Oynanır?

Souls oyunları temelde oyuncular tarafından oldukça komplike ve zor bulunuyor. Bu oyunların oynanış, çıkış sırası da akıllarda soru işareti oluşturuyor. Başlarda Playstation özelinde ilerleyen seri daha sonraları bilgisayar için de piyasaya sürüldü. Peki Souls oyunları nedir? Hangi sıra ile oynanır?

Souls Oyunları Nedir?

Souls oyunları, Japonya merkezli bir firma olan FromSoftware tarafından geliştiriliyor. Temelde aksiyon ve rol yapma oyunu olan Souls oyunları, bir yerden bir yere gitmeyi hedefleyen sizin yarattığınız bir karakteri konu alır. Bu doğrultuda oyun karşınıza belli başlı düşmanlar çıkarır ve onları aşmanız beklenir. Fakat bu düşmanlar Call of Duty’deki veya herhangi bir shooter oyunundaki gibi kolayca öldürülemez, ciddi uğraşlar ister.

Hangi Sıra ile Oynanır?

  • Demon’s Souls (2009)
  • Dark Souls (2011)
  • Dark Souls II (2014)
  • Bloodborne (2015)
  • Dark Souls III (2016)
  • Dark Souls Remastered (2018)
  • Sekiro: Shadows Die Twice (2019)
  • Demon’s Souls Remastered (2020)

Serinin ilk oyunu olan Demon’s Souls, 2009 yılında Playstation 3 için piyasaya sürüldü. IGN tarafından 9.4 gibi yüksek bir puan alınca ciddi merak konusu oldu. Devamında gelen Dark Souls ve Dark Souls 2 de yine benzer çizgide oyunlar olurken serinin 4. oyunu Bloodborne daha farklıydı. Victoria döneminde geçen oyun farklı silah türleri ve atmosfere sahipti.

Dark Souls 3 ise diğer oyunların benzeri niteliğinde fakat bir o kadar da yeni duran bir oyundu, Playstation 5’in ilk özel oyunlarından bir tanesi olması da büyük etki yaratmıştı. 2019 yılında çıkan Sekiro: Shadows Die Twice ise bambaşka bir çizgide yer alıyor ve zaman zaman bu zor serinin en zor oyunu olarak taçlandırılıyor. Bir nevi FromSoftware’ın Japon firması olduğunu hatırlaması üzerine bizleri Japonya ortaçağına götüren oyunda diğer oyunlara paralel bir çizgi var. Fakat elbette Bloodborne’daki gibi farklı bir ambiyansa sahip desek yanlış olmaz. Souls oyunları arasından sizin favoriniz hangisi? Yorumlarınız bizler için çok kıymetli!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Bitcoin Enerji Tüketimi Rekor Seviyede Düştü!

Haziran ayında bir düşüş yaşadıktan sonra, Bitcoin fiyatı o kadar düşük kaldı ki, blok zincirinin büyük elektrik kullanımını benzer şekilde düşmeye zorladı. Dijital para...

League Of Legends: Yeni Yıldız Muhafızı Kostümleri Gün Yüzüne Çıktı!

Nilah'ın gelişiyle birlikte, yeni bir Yıldız Muhafızı seti en popüler kostüm serilerinden birinde Dünya'yı korumaya devam edecek. Riot Games, League of Legends'ın en yeni alt...

Overwatch 2 Beta 28 Haziranda PC ve Konsollarda Çıkıyor

Overwatch 2'nin sonraki betası 28 Haziran'da başlıyor. Bu beta, PC, Xbox ve PlayStation'dan erişilebilir olacak. Bir süre once Blizzard, Overwatch 2'nin çıkış tarihini açıkladı. Oyun...