Sony Sıradışı Tasarımlı LinkBuds Kablosuz Kulaklığını Duyurdu

Sony, oldukça ilgi çekici bir tasarıma sahip LinkBuds TWS kulaklıklarını piyasaya sürdü. Bu kulaklık ne gibi özellliklere sahip ve fiyatı konusunda tüm detaylara gelin bakalım.

Sony her kategoriden teknolojik ürün üreten bir firma ve buna kulaklık da dahildir. Kulaklık Sony için stratejik ürün gamlarından biri, firma bu kısma fazlasıyla önem veriyor. Geçmişi bu konuda hayli eskiye dayanan Sony bu sefer karşımıza LinkBuds adını verdiği yeni kulaklıklarıyla çıktı. İlginç tasarım anlayışına sahip bu cihaz, anlaşılan o ki akıllardan kolay çıkmayacak.

Nasıl Bir Tasarım Anlayışına Sahip?

Kasa kompakt boyutlara ve yüzük kutusunu andıran tasarıma sahip. Eşsiz açık halka tasarımı, bunları gün boyu takmanıza izin vermeyi vaat ediyor. Ön kısmında bir mandal düğmesi var, bu nedenle kulaklığınızı düşürdüğünüzde kulaklıklarınızı dökmez. Şarj için bir USB-C bağlantı noktası (kablosuz şarj yok) ve arkada küçük bir düğme var. Hem kulaklıklar hem de şarj kutusu geri dönüştürülmüş plastik malzemelerden yapılmıştır. Bu konuda Sony çevreci tavrıyla da övgüleri hak ediyor.

LinkBuds, telefon görüşmelerini minimum dikkat dağıtıcılığıyla yapmanız için iç gürültü önleme sunar. Kulaklıklar ayrıca, akıllı telefona dokunmadan en sevdiğiniz müzikleri çalmaya başlayabileceğiniz Spotify’e gelişmiş bir kontrol getiriyor.

Teknik Özellikleri

Sony, kendi bünyesinde bir Entegre İşlemci V1 sunarken, 12 mm halka sürücü zengin, iyi dengelenmiş bir sese sahip. IPX4 desteği ve şarj başına 5,5 saatlik pil ömrü var ve kasanın kendisi 12 saat daha şarj tutuyor.

LinkBuds biriyle konuştuğunuzu algılar algılamaz müziği otomatik olarak duraklatacak ve konuşma bittiğinde müzik otomatik olarak çalmaya başlayacaktır. Ayrıyetten Google Asistan ve Alexa için de destek var.

Bir arama sırasında LinkBuds, dış gürültüyü bastırırken sesinizi alacak ve iyileştirecektir. Çünkü Sony, ortam gürültüsünü izole etmek için 500 milyon ses örneğini tarayaran bir algoritma kullanıyor.

Fiyatı Ne Kadar?

Kulaklığın 150 ile 180 euro aralığında bir fiyatla satışa sunulacağı düşünülüyor. Pek siz bu kulaklığı alır mıydınız ?

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Biray Altun
Biray Altun
2001 Yılında Erzurum'da doğdum. Çocukluğum memleketim Kars'ta , eğitim hayatım ise İzmir'de geçti. Şimdi ise Çanakkale'de bir yandan üniversite hayatıma devam ederken bir yandan ilgi alanım olan konularda yazıyorum.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...