Snap, Pixy İsimli Yeni Drone Modelini Tanıttı

Snapchat uygulamasının yapımcısı Snap, Pixy isimli yeni drone modelini tanıttı. Yeni drone nasıl özelliklere sahip?

Spectacles isimli akıllı gözlüğün piyasaya sürülmesinden beş yıldan fazla bir süre sonra Snap, ikinci bir donanım ürünüyle geri döndü. Ve bu sefer uçuyor.

Snap, Pixy İsimli Drone’unu Tanıttı!

Geçtiğimiz perşembe günü Snap, Pixy olarak adlandırılan yeni bir drone kamera modelini tanıttı. Bu drone, insanların bir selfie çubuğu yardımı olmadan selfie çekmelerine yardımcı olabilir. Kullanıcılar cep boyutundaki kamerayı avuçlarında tutuyor ve cihazın gövdesindeki bir kadran aracılığıyla bir uçuş modu seçiyor. Daha sonra ise drone kamera bir dakikalığına uçar ve kullanıcının avucuna geri inmeden önce kullanıcının özel Snapchat sürücüsüne indirdiği fotoğrafları ve videoları çeker.

Snap Pixy Özellikleri

Pixy, değiştirilebilir pili takılıyken yalnızca 101 gram ağırlığındadır. Snap, tam şarjın size yaklaşık 10 ila 20 saniye arasında değişebilen beş ila sekiz uçuş sağlayacağını söylüyor – küçük drone standartlarına göre bile kısa bir uçuş.

Pixy’nin 12 MP sensörü, tümü yerel olarak 16 GB’lık bir sürücüde depolanan 100 adede kadar video veya 1.000 fotoğraf çeker. Görüntüler, Snapchat’in Anılar bölümüyle kablosuz olarak senkronize edilir, orada düzenlenir (ses yakalamaz, bu nedenle Snap, müzik etiketlerinden lisansladığı şarkıları kullanmanıza izin verir) ve ardından doğrudan uygulamada veya başka bir yerde paylaşılabilir. Snap, aralarından seçim yapabileceğiniz Pixy’ye özgü birkaç AR efekti içeriyor ve zaman içinde şirketten ve yaratıcılarından daha fazlasının eklenmesi bekleniyor.

Alttan bakan bir kamera sayesinde, Pixy’nin ana hilesi, elinizde kalkış ve iniş yapmaktır. Öne bakan kamerası, havalanırken kabaca göz hizasında hizalanır ve ardından siz hareket ettikçe sizi otomatik olarak takip eder. Uçuşu bitirmeye hazır olduğunuzda, elinizi Pixy’ye uzatmanız yeterlidir, o da avucunuza geri döner.

Snap CEO’su Evan Spiegel bir röportajda, “Size tamamen yeni bir bakış açısı sağlıyor, aslında eğlenmenize ve ailenizle takılmanıza ve hep birlikte videolar oluşturmanıza olanak tanıyor. Kamerayı gerçekten yeniden icat etmek için zaman içinde en büyük fırsatımızı görüyoruz. Pixy, bir kameranın neler yapabileceğine ilişkin bir deney ve yeniliğin bir devamı.” dedi.

Snap, Pixy’yi 229,99 dolara, ek pilleri 19,99 dolara ve çift pil şarj cihazını 49,99 dolara satıyor. Şirket, kamerayı ABD ve Fransa’da “tedarik bitene kadar” satmayı planladığını söyledi.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...