Scarlett Johansson ve Disney Anlaştı

The Hollywood Reporter’a göre Scarlett Johansson, maaşının filmin gişe performansına dayanması nedeniyle milyonlarca dolar kaybedeceğini savunarak Black Widow’un yayın akışı nedeniyle Disney’e dava açtıktan üç ay sonra, dava sonunda karara bağlandı. Johansson’ın temsilcileri de anlaşmayı doğruladı.

Anlaşmanın şartları halka açık görünmese de, Deadline anlaşmanın “on milyonlarca” olduğunu söyleyen bir kaynağa atıfta bulunuyor. Her iki taraf da birlikte çalışmaya devam etmek için sözde bir bağlılık gösterdi: Johansson, The Hollywood Reporter’a “Disney ile olan farklılıklarımızı çözdüğümüz için mutlu olduğunu” ve “gelecek yıllarda işbirliğimizi sürdürmeyi dört gözle beklediğini” söyledi.

Scarlett Johansson

Scarlett Johansson milyon dolarlar aldı

THR’ye göre Disney Studios başkanı Alan Bergman, “Marvel Sinematik Evrenine katkılarını takdir ediyoruz ve Disney’in Terör Kulesi de dahil olmak üzere bir dizi yeni projede birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Oyuncu davayı açarken, film stüdyosu ile yaptığı sözleşmenin, filmlerin sinemalara geldikleri gün yayında yayınlanmasına izin vermediğini iddia etti. Ancak Disney, Black Widow’u Disney Plus’ta yayınladı (şimdi 45 günlük bir sinema penceresiyle geri dönmeye başladığı bir uygulama). The Wall Street Journal’a göre, maaşı filmin gişe performansına bağlı olduğu için bu hamle Johansson’a 50 milyon dolara mal olabilirdi.

Dava sırasında Disney, Johansson’a filmdeki rolü için 20 milyon dolar ödendiğini ve izleyicilerin ilk gösterimde izlemek için 30 dolar ödemek zorunda kaldığı Disney Plus’ta yayınlanmasından daha fazla kazanabileceğini söyledi. Box Office Mojo, Black Widow’un sinema çalışmasından yaklaşık 379 milyon dolar getirdiğini tahmin ediyor. Johansson’un ekibi Disney ile müzakere etmeye çalışırken, rakamların, birden fazla COVID gecikmesi ve Disney Plus’ta nihai ortak yayın olmasaydı filmin 1,2 milyar dolar getireceği tahminine dayandığı bildirildi. Bu rakam, Spider-Man: Far From Home ve Captain Marvel gibi diğer Marvel filmlerinin pandemi öncesi tiyatro gösterilerinden kazandıkları tahminlere benziyor.

Emma Stone gibi diğer yıldızlar, pandemi sırasında vizyona giren filmler için fazladan ödeme yapılması konusunda pazarlık yaptı, ancak Johansson, Disney ile olan sözleşmesinin yayın hizmetini duyurmadan önce 2017’de imzalandığını söyledi. Sektördeki diğerleri, görüntüleme sayılarıyla gelebilecek şeffaflık eksikliği göz önüne alındığında, akış hizmetlerinin aktörlerin maaş çeklerini nasıl etkileyeceği konusunda endişelerini dile getirdi.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...