Samsung, Yeni Katlanabilir Telefon Modelleri İle Ciddi Bir Sorun Yaşıyor

Samsung, en yeni katlanabilir akıllı telefon modelleri Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3‘ü tanıttıktan sonra birçok kişiden iyi geri dönüşler aldı. Şirketin katlanabilir cihazları için şimdiden tüm satış rekorlarını kırdılar. Bu telefonlara hala yüksek talep var gibi görünüyor.

Ancak görünen o ki Samsung’un elinde ciddi bir sorun var. Şirket, talebi karşılamak için arzı artıramıyor. Samsung, katlanabilir modelleri ana akım haline getirmek istiyor ancak şu anda ihtiyaç duyduğu kadar çok üretemiyor.

Samsung, yeterince katlanabilir telefon üretemiyor

Küresel çip sıkıntısı, Samsung’un yeni katlanabilir modellerini üretimini artırma yeteneğini ciddi şekilde etkiledi. Bu nedenle, yeni katlanabilir ürünlerinin arzı hala talebin gerisinde kalıyor.

Samsung, katlanabilir cihazlarının çip sıkıntısına çözüm bulmak için şimdiden önemli adımlar attı. Bu yıl yeni Galaxy Note amiral gemilerini piyasaya sürmedi. Bu, katlanabilirler için yıldız Note serisini geride bırakarak cesur bir hareketti.

Çip sıkıntısı, Samsung’un katlanabilirlere Galaxy S21 FE‘den daha fazla öncelik vermesinin de nedeni. Bu cihazın lansmanı da ertelendi. Samsung’un piyasaya sürmeyi planlayıp planlamadığı bile belirsizliğini koruyor.

Samsung’un yeni katlanabilir ürününü Güney Kore’de 1 milyondan fazla satması lansmanından sonra yalnızca 39 gün sürdü. Tedarik o kadar kısıtlı ki bazı müşteriler yeni telefonlarını almak için bir aya kadar beklemek zorunda kalıyor. Kore’deki bazı perakendeciler, envanter almadıkları için Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3’ü satamıyor.

Yerel basında çıkan haberler ayrıca, Samsung yönetiminin yeni katlanabilirlere olan talebi yanlış tahmin etme hatasından duyduğu memnuniyetsizliği gösteriyor. Cihazların, şirketin beklediğinden daha büyük bir hit olduğu ortaya çıktı. Sürekli talep sadece Güney Kore ile sınırlı değil. Dünyanın başka yerlerinde de tanık oluyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Fiat Egea Sedan 2022 Fiyat Listesi

Türkiye'de otomobil fiyatları bir hayli yükselmiş durumda. 300.000 Türk Lirası altında sıfır otomobil kalmayan günümüzde birincil tercih genellikle Fiat Egea'dan yana oluyor. Geniş iç...
00:05:01

Eyfel Kulesini Satan Adam: Kont Victor Lustig Kimdir?

Dolandırıcılık teknolojinin de gelişmesiyle giderek arttı ve insanları dolandırmak artık çok daha kolay hale geldi. Öyle ki teknolojiden anlamayan insanlar dolandırıcı insanların bir...

Bilim İnsanları Robotlara Gülmeyi Öğretiyor!

Yapay Zeka, hayal edilemeyecek kadar karmaşık görevleri başarabilir. Bundan dolayı bilim insanları robotlara gülmeyi öğretiyor. Kyoto Üniversitesi'ndeki bilim insanları, bir robota bir insanla konuşurken...