Ana SayfaMobilSamsung, Yeni Katlanabilir Telefon Modelleri İle Ciddi Bir Sorun Yaşıyor

Samsung, Yeni Katlanabilir Telefon Modelleri İle Ciddi Bir Sorun Yaşıyor

Samsung, en yeni katlanabilir akıllı telefon modelleri Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3‘ü tanıttıktan sonra birçok kişiden iyi geri dönüşler aldı. Şirketin katlanabilir cihazları için şimdiden tüm satış rekorlarını kırdılar. Bu telefonlara hala yüksek talep var gibi görünüyor.

Ancak görünen o ki Samsung’un elinde ciddi bir sorun var. Şirket, talebi karşılamak için arzı artıramıyor. Samsung, katlanabilir modelleri ana akım haline getirmek istiyor ancak şu anda ihtiyaç duyduğu kadar çok üretemiyor.

Samsung, yeterince katlanabilir telefon üretemiyor

Küresel çip sıkıntısı, Samsung’un yeni katlanabilir modellerini üretimini artırma yeteneğini ciddi şekilde etkiledi. Bu nedenle, yeni katlanabilir ürünlerinin arzı hala talebin gerisinde kalıyor.

Samsung, katlanabilir cihazlarının çip sıkıntısına çözüm bulmak için şimdiden önemli adımlar attı. Bu yıl yeni Galaxy Note amiral gemilerini piyasaya sürmedi. Bu, katlanabilirler için yıldız Note serisini geride bırakarak cesur bir hareketti.

Çip sıkıntısı, Samsung’un katlanabilirlere Galaxy S21 FE‘den daha fazla öncelik vermesinin de nedeni. Bu cihazın lansmanı da ertelendi. Samsung’un piyasaya sürmeyi planlayıp planlamadığı bile belirsizliğini koruyor.

Samsung’un yeni katlanabilir ürününü Güney Kore’de 1 milyondan fazla satması lansmanından sonra yalnızca 39 gün sürdü. Tedarik o kadar kısıtlı ki bazı müşteriler yeni telefonlarını almak için bir aya kadar beklemek zorunda kalıyor. Kore’deki bazı perakendeciler, envanter almadıkları için Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3’ü satamıyor.

Yerel basında çıkan haberler ayrıca, Samsung yönetiminin yeni katlanabilirlere olan talebi yanlış tahmin etme hatasından duyduğu memnuniyetsizliği gösteriyor. Cihazların, şirketin beklediğinden daha büyük bir hit olduğu ortaya çıktı. Sürekli talep sadece Güney Kore ile sınırlı değil. Dünyanın başka yerlerinde de tanık oluyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Kategoriler

En Güncel Haberler

Apple Müslümanlar İle Arasını Açıyor mu?

Apple, Kuran okumak ve dinlemek için popüler bir uygulama olan Kuran Majeed'i Çin'deki App Store'dan kaldırdı. Şirketin, hükümet yetkililerinin talebi üzerine uygulamayı kaldırdığı bildirildi,...

Steam, Blockchain Temelli Her Şeyi Yasaklıyor!

Valve'ın "Steam'de Yayınlamamanız Gerekenler" listesine eklenen bir kurala göre, blok zinciri teknolojisi kullanan veya kullanıcıların NFT veya kripto para alışverişi yapmasına izin veren oyunlara...

Google Arama Sonuçları Eskisi Gibi Olmayacak

Google, insanların arama sonuçları üzerinden gezinme biçiminde temel bir değişikliği denediğini duyurdu. Bir blog gönderisinde şirket, sosyal medya tarzı sürekli kaydırma lehine iOS ve Android'de...