Samsung, Katlanabilir Ekran Modelleri İçin İddialı Planlar Yapıyor

Samsung, önümüzdeki süreçte çıkaracağı yeni katlanabilir ekran modelleri için büyük adımlar atacak!

Samsung’un Galaxy Z Fold ve Z Flip serisi, şirket için büyük kazanç sağladı. Yeni raporlar, teknoloji devinin katlanabilir telefonları için planlarının daha önce düşündüğümüzden daha büyük olabileceğini gösteriyor.

Samsung, yeni katlanabilir ekran modellerini nasıl yapacak?

Yeni raporlara göre Samsung, Z Fold ve Z Flip‘i biraz geliştirecek. Ek olarak, şirketin yeni bir hibrit dizüstü bilgisayar ve tablet de dahil olmak üzere cihaz serileri için yeni genişletmeler üzerinde çalıştığına inanılıyor.

Samsung katlanabilir ekran modelleri çok daha dayanıklı hale gelmek üzere

Android Topluluğu’ndan gelen yeni bir rapora göre Samsung, Z Fold ve Z Flip serisindeki telefonları çok daha dayanıklı hale getirmeyi planlıyor. Bunu, menteşeleri güçlendirerek ve menteşe montajını iyileştirerek yapacaktır. Kaynaklar ayrıca Samsung’un kullandığı Ultra İnce Cam’ın (UTG) de geliştirileceğini kaydetti.

Samsung’un bu öğeleri nasıl geliştirmeyi planladığı konusunda kesin bir ayrıntı verilmedi, ancak rapor tasarımın daha uygun fiyatlı olacağını söyleniyor. Doğruysa, Samsung yaklaşmakta olan Z Fold 4 ve Z Flip 4‘ü daha uygun fiyatlandırabilmelidir. Bu da katlanabilir pazarı sıradan tüketiciler için daha çekici hale getirebilir.

Samsung katlanabilir bir dizüstü bilgisayarı hibrit yapabilir

Rapor ayrıca Samsung’un katlanır tablet ve dizüstü bilgisayar hibriti yaratma planlarından da bahsediyor. Bunun tam olarak nasıl görüneceği belli değil, ancak Android Topluluğu katlanır bir alt ve üst içerebileceğini söyledi. Cihaz Z Fold’a benzer olacak ancak farklı bir yönde kurulacak.

Bir dizüstü bilgisayar hibritinin yanı sıra, kaynaklar Samsung’un kayar bir model üzerinde de çalışabileceğini belirtti. Rapora göre Samsung, yakında yeni sürgülü modeli de tanıtacak. Kayar telefonlar, akıllı telefonların ilk günlerinde popüler bir seçenekti, bu nedenle bir noktada buna geri dönüş görmek şaşırtıcı olmaz. Bununla birlikte, şu anda bir Samsung kayar telefonunda ayrıntılar seyrek, bu nedenle neye benzeyebileceği belli değil.

Samsung’un Z Fold 3 ve Z Flip 3, çip sıkıntısına rağmen bu yıl şaşırtıcı derecede iyi performans gösterdi. Samsung tekliflerini geliştirmeye devam ederken, serisinde katlanabilir tasarımı benimseyen daha fazla telefon görebiliriz. Tabii ki, bunların hepsi sadece ikinci el raporlara dayanan spekülasyonlar. Planlarına daha ayrıntılı bir bakış için Samsung’un önümüzdeki aylarda neler duyuracağını bekleyip görmemiz gerekecek.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...