Robert Downey Jr. Endgame Senaryosunu Beğenmemişti

Robert Downey Jr., ilk başta Iron Man’in Avengers: Endgame’deki ikonik final sahnesini çekmek istemedi. 2008’de Jon Favreau, MCU’yu Iron Man ile başlattı ve oyuncuya Tony Stark olarak giriş yaptı. O zamandan beri, Downey 11 yıl boyunca on kez rol oynadı. 2019’da Joe ve Anthony Russo’nun Infinity Saga’nın da sonunu belirleyen Avengers: Endgame’de kapattı.

Kabul etmek gerekir ki, Tony’nin süper kahraman yolculuğu mantıklı da olsa trajik bir şekilde sona erdi. Smart Hulk’un (Mark Ruffalo) ters vuruşu, anında ölenleri başarılı bir şekilde geri getirse bile, Iron Man, 2014 Thanos’un (Josh Brolin) varlığı nedeniyle Dünya’nın hala tehlikede olduğunu fark etti. Sonunda, evrenin geleceğini garanti altına almak için kendi hayatını feda etti. Tony, Deli Titan’dan Sonsuzluk Taşlarını kaptı ve onları kendi eldivenine yerleştirdi. Parmaklarını şıklatmadan önce cesurca “I’m Ironman” dedi – daha önce Thanos’un “Ben kaçınılmazım” demesine karşı bir yanıt. Süper kahraman kimliğini doğrulamak için aynı sözleri söylediği ilk Iron Man filmine mükemmel bir geri dönüş oldu. Ancak, görünüşe göre Downey sahneyi çekmek istemediğinden, neredeyse sahen gerçekleşmeyecekti.

Robert Downey Jr. sondan memnun sayılmaz

Orijinal Endgame kurgusunda Iron Man’in hiçbir şey söylemediğini belirtmekte fayda var. Ancak Russo kardeşler filmi düzenlerken, kahramanın ikonik repliğini dile getirme fikrini buldular. Çekimlerin tamamlanmasının üzerinden epey bir zaman geçmişti, bu yüzden Downey planlanan yeniden çekimlerden haberdar edildiğinde, oyuncu bunu yapmak istemedi. MCU beyni Kevin Feige ve Anthony Russo, yeni kitabı The Story of Marvel Studios: The Making of the Marvel Cinematic Universe (Çizgi Roman aracılığıyla) adlı yeni kitabında bunun nedenini açıklıyor. Açıklamalar şu şekilde:

Feige: “Robert bana, geri dönüp tartışmasız en duygusal çekimin yeni bir versiyonunu çekmek istediğimizi öğrendiğinde, ilk başta bunu yapmak istemediğini söylüyordu.”

Anthony Russo: “Demek istediğim, bu, kolayca açıp kapatabileceğiniz türden bir şey değil. Bu yüzden, evet, Robert için yeniden ele almak zordu. Özellikle nerede olduğumuzu anlamak onun için zordu. hikaye anlatımı.Kurgu odasındayken, her gün malzemeyle çalışırken, onunla derinlemesine bir anlayışa sahipsin.Onu mümkün olan her şekilde keşfettin.Bu, yeni bir fikrin seni etkilemeyeceği anlamına gelmez. . O noktada, [sahnenin] neye ihtiyacı olduğundan gerçekten emindik.”

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...