Razer, Yakında Kendi Steam Deck Benzeri Cihazını Çıkaracak

Bilgisayar oyuncuları için yüksek kalitede ekipmanlar üreten şirket Razer, yeni Steam Deck benzeri bir cihaz için harekete geçti.

Hala Steam Deck’in ortaya çıkması merakla beklenirken, sızdırılan bazı slaytlara göre Razer’ın kendi avuç içi konsolu geliyor gibi görünüyor.

Razer, Steam Deck ile Rakip Olabilecek Mi?

Qualcomm‘dan gelen ve VideoCardz tarafından tespit edilen bazı slaytlar, görünüşe göre “tüm oyunlarınızı oynayabilen” bir Snapdragon G3x el tipi geliştirici kitini ortaya çıkarıyor. Görünüşe göre bu yeni cihaz 120Hz HDR OLED ekrana, 6.000 mAh pile sahip ve hatta 5G uyumlu olacak.

Bu geliştirici kitinin hangi işletim sisteminde çalıştığı, Windows mu yoksa Android mi olacağı veya kitaplığınızın ne kadarının cihazda yerel olarak destekleneceği ise şu an için bilinmiyor. Cihaz, 5G uyumlu olduğu için Xbox Games Pass ve Nvidia GeForce Now gibi hizmetler için doğal bir seçim olacaktır. KitGuru, cihazın Android’de çalışacağını öne sürüyor, ancak sızdırılan slaytlardaki hiçbir şey aslında bunu doğrulamıyor.

Ayrıca bu cihazın var olup olmayacağı da belli değil. İlk aşamalarda pek çok farklı şirketten bunun gibi pek çok cihaz gördük ve bunların hiçbiri şu anda piyasada mevcut değil. Oyunlar için oldukça etkileyici bir gelişme gibi görünen Qualcomm’un yeni Snapdragon SoC’si için oyunlar yapmak için bir geliştirici kiti olabilir.

Yani bu durumda, Steam Deck muhtemelen elde edeceğimiz en yakın şey olacak, ancak yine de Razer’in böyle bir adım atmayacağını öğrenmek için bekleyip görmemiz gerekecek.

Sizce Razer’ın piyasaya sürme ihtimali bulunan bir avuç içi konsol modeli yeni Steam Deck’e rakip olabilir mi? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Bilim İnsanları Robotlara Gülmeyi Öğretiyor!

Yapay Zeka, hayal edilemeyecek kadar karmaşık görevleri başarabilir. Bundan dolayı bilim insanları robotlara gülmeyi öğretiyor. Kyoto Üniversitesi'ndeki bilim insanları, bir robota bir insanla konuşurken...

Intel ARC Ekran Kartları Hakkında Tüm Bilinenler

Intel, Arc ekran kartı serisi ile GPU oyununu devralmak istiyor ve çok açık bir şekilde NVIDIA'yı birincil hedefi olarak görüyor. Sabırla bu serinin 2022'nin...

Elektrikli Mercedes G-Class Hakkında Tüm Bilinenler

Tamamen elektrikli bir Mercedes-Benz G-Class veya G-Wagen'i çevreleyen dedikodu, 2018'de Detroit Otomobil Fuarı'nda başladı. Orada, o zamanlar Daimler AG'nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Diether...