Porsche, Sally Karakterini Gerçeğe Dönüştürüyor!

Arabalar filmi serisinin sevilen karakteri Sally, Porsche ile gerçeğe dönüşecek! Sally nasıl bir tasarıma sahip olacak?

Pixar‘ın animasyon filmi Arabalar’ın 20. yıl dönümüne daha birkaç yıl varken, Porsche, filmin ana karakterlerinden birinin 20. doğum gününü yeni bir proje ile kutluyor.

Porsche, Sally Karakterini Üretecek!

Porsche ve Pixar Animation Studios, Pixar filmi Arabalar’dan 2002 Porsche 911 Carrera animasyonu olan Sally Carrera‘nın gerçek hayattaki bir yorumu üzerinde ortak oldular ve onu hayır amaçlı açık artırmaya çıkarmayı planlıyorlar. Proje Cuma günü Austin, Teksas’taki 2022 South by Southwest (SXSW) festivalinde duyuruldu. Çalışmalar başlamış olsa da, araba bu yıl içinde RM Sotheby’s tarafından açık artırmaya çıkarılacağı zamana kadar bitmeyecek. Açık artırma, Girls Inc. ve ABD’ye, Ukrayna’daki çatışmalardan etkilenen çocuklara ve ailelerine yardım sağlayan UNHCR için fayda sağlayacak. Ayrıca yapılacak olan bu model yalnızca 1 adet ile sınırlı olacak.

Sally Nasıl Görünecek?

Porsche’ye göre, gerçek hayattaki versiyon “yol için inşa edilecek” ve basit bir kopyadan ziyade animasyonlu versiyondan “ilham alacak”.

Porsche’nin ürettiği ve tamamen yola uygun (ön camı görmeyen) bir otomobil olacak yeni 911, manuel şanzımanlı bir Carrera GTS gibi görünen 992 nesil bir model olacak. Porsche’nin tasarım ve Exclusive Manufaktur ekipleri, Cars yapım tasarımcısı Bob Pauley ve yaratıcı yönetmen Jay Ward da dahil olmak üzere küçük bir Pixar çalışan grubuyla çalışıyor.

Yeni otomobilin gövdesinde aynı mavi renk tonu ve ek dış unsurlar, Sally’nin tekerleklerinin modern bir yorumu, özel rozetler, ekstra gümüş kaplama ve tabii ki dövme olacak. İç mekan, mavi vurgular, özel yan eşikler ve daha fazla rozet ile açık bir renge sahip olacak. Bu özel üretim bir Porsche olan otomobil, aynı zamanda özel bir bagaj, Radiator Springs‘in fiziksel haritası, özel bir kullanıcı el kitabı ve tasarım sürecini detaylandıran kitaplarla birlikte özel bir saatle birlikte gelecek.

Porsche, bu projenin birkaç aydır üzerinde çalıştığını ancak ekibin Ukrayna’da devam eden savaş nedeniyle çabalarını hızlandırdığını söylüyor. Müzayededen elde edilen gelir, ABD’deki kızlara uzun vadeli eğitim programları sağlamak için Girls Inc.’e ve ayrıca BM’nin mülteci kuruluşu olan UNHCR‘ye, savaştan etkilenen ve yerinden edilmiş çocukları ve ailelerini desteklemek için gidecek.

Bu, Porsche’nin Rusya’dan çekilirken diğer otomobil üreticilerine katılmasından sonra geldi. Porsche ayrıca parça sıkıntısı nedeniyle tüm modellerinin üretimini durdurmak zorunda kaldı.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Android Cihazlarda Galeri Yedekleme | Fotoğraf ve Videolar Nasıl Yedeklenir?

Değerli dosyalarınızı (aile fotoğrafları, önemli kişiler ve iş veya okul projeleri) yerel olarak bir cihazda saklarsanız her zaman kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Verileriniz...

En İyi Oyun Monitörleri | Performans Canavarı Monitörler

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte her geçen gün yeni modellerde ve özelliklerde oyun monitörleri çıkmakta. Bu gelişme de bir monitör seçimini oldukça zorlaştırıyor. Yazımızda en...

Apple Watch Series 8 Ne Zaman Çıkacak? İşte Hakkında Tüm Bilinenler!

Bu içeriğimiz, Apple Watch Series 8 hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şeyi söylentilere dayanarak bir araya getiriyor. Ürün döngüsünün henüz erken olduğunu, bu nedenle...