Playstation 5, 2 TB SSD seçeneğine kavuşuyor

Sony’nin yan kuruluşu Nextorage, PS5 için mükemmel bir takım yeni donanımlar yayınladı. Son teknoloji soğutucya sahip bir SSD de içeren bu liste Playstation 5 kullanıcılarını heyecanlandırdı. (Sony’nin bir gereksinim olduğunu söylüyor), Sony’nin önerilerini fazlasıyla aşacak kadar hızlı ve 1 TB ve 2 TB çeşitleriyle geliyor. Oyunlarınız için bol miktarda depolama alanı da sunacak olan bu cihazlar ABD’de satışa sunulmaya hazırlanıyor.

Playstation 5 SSD kuvvetine sahip olacak

Nextorage kendisini “bellek depolama çözümleri işinde uzmanlaşmış bir Sony grup şirketi” olarak tanımlıyor ve NEM-PA SSD’si PlayStation 5 uyumluluğu için tüm gereksinimleri karşılıyor. Sürücüyle ilgili haberler ilk ortaya çıktığında, şu anda PS5’inizin depolama alanını genişletmekle gelebilecek kafa karışıklığına çözüm gibi görünüyordu. Gerçekten de Nextorage’ın sürüşü mükemmel bir uyum gibi görünüyor. Gigazine aslında bir tanesini test etti ve sadece konsolun dahili SSD’si kadar hızlı olmadığını (en azından oyun yükleme süreleri söz konusu olduğunda), NEM-PA’nın PS5’in yuvasına oturduğunu söylüyor.

SSD’nin Japonya dışında satılık olmadığı görülüyor ve Japonya’daki liste fiyatına göre de pek ucuz durmuyor. 1 TB modeli 36.444 yen için listeleniyor ve bu da kabaca 2850 Lira tutuyor. Bu durum pek çok Türk kullanıcıyı düşündürecek bir durum.

Ayrıca, Nextorage’ın bir Sony yan kuruluşu olmasına rağmen, PlayStation ekibinin bu SSD ile mutlaka bir katılımı varmış gibi görünmüyor. (Sony’nin rolü ortak sahibine daha yakın göründüğü için bir uyarı da var – Digitimes, Phison Electronics’in artık şirkette yüzde 49 hisseye sahip olduğunu bildiriyor, bu Nextorage’ın yaklaşık sayfası tarafından desteklenen bir olgu) Nextorage bir YouTube videosu yayınladı. PS5’te kullanılan SSD’den bahsediyor, ancak açıklama şöyle diyor:

PlayStation®5 ile performans Nextorage tarafından test edilmiştir.

Bu, Sony Interactive Entertainment Inc’in lisans programı kapsamında geliştirilmiş bir ürün değildir. Tüm oyun başlıkları için uyumluluk ve performans garanti edilmez.

Sizler bu SSD hakkında neler düşünüyorsunuz? İlerleyen günlerde almayı veya kullanmayı düşünür müsünüz? Fikirlerinizi bizimle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Cybertruck Aracına İlham Kaynağı Olan James Bond Arabası

Amerika merkezli elektrikli otomotiv devi Tesla'nın CEO'su Elon Musk, herkesin tasarımından etkilendiği aracı olan Cybertruck'ı 2023 yılında piyasaya sürülmeyi planladığını açıklamıştı. Cybertruck'ın tasarımındaki ilham...

F1 Manager 2022: Şu Ana Kadar Bildiğimiz Her Şey

Eğer son birkaç yılını takımın pitstop taktikleri hakkında atıp tutarak geçirmiş bir Ferarri hayranıysanız ya da içinizde bir yerlerde Aston Martin'i zafere taşıyacak adamın...

ABD Neden TikTok’un Kaldırılmasını İstiyor? FCC Komisyonu Açıkladı!

ABD FCC komisyon üyesi Brendan Carr, Google ve Apple'ı TikTok'u ilgili uygulama havuzlarından, App Store'dan ve Play Store'dan çıkarmaya çağırdı. Carr, Çinli ByteDance'in sahip...