Playstation 5 Hafifliyor: Ağırlıkta Ciddi Azalma Olacak!

Sony, daha hafif olan gözden geçirilmiş bir PS5 modelini bir kez daha sessizce piyasaya sürdü. Avustralya merkezli bir oyun sitesi olan Press Start, bu hafta Avustralya’da yeni modellerin ortaya çıkmasından sonra PS5’in hem disk hem de dijital sürümlerinin artık çok daha hafif olduğunu bildirdi. Fakat aynı zamanda özellikle Avrupa’da zamların geleceği de konuşuluyor. Playstation 5 hafifliyor ama zamlanıyor demek yanlış olmaz.

Playstation 5 Hafifliyor ama Zamlanıyor: İşte Veriler

Yeni disk modeli (CFI-1202A) şimdi 3,9 kg (8,6 pound) ağırlığında, 2021 revizyonuna göre yüzde 7 (4,2 kg / 9,2 pound) ve orijinal modele göre daha da büyük bir yüzde 13 azaltılmış (4,5 kg / 9,9 pound) ). PS5’in benzer bir ağırlık kaybı var, 2022 revizyonu şimdi 3.4kg (7.5 pound) ağırlığında, 3,9kg (8,6 pound) orijinal ağırlığından yüzde 13 düştü. Yeni modeller, PS5’in disk versiyonunun artık orijinal dijital PS5 modeliyle aynı ağırlığa sahip olduğu anlamına geliyor.

Press Start, her iki modelin de neden tekrar ağırlığının düştüğünden emin değil. Sony, geçen yıl revize edilmiş PS5 modellerini tanıttı ve 300 gramlık (0,6 pound) tüm ağırlık azalması için soğutucuda bir değişiklik yaptı. İçeride gerçekte nelerin değiştiğini öğrenmek için birinin yeni PS5 modellerini kırmasını beklememiz gerekecek.

Playstation 5 Fiyatları Ne Olacak?

Sony’nin yeni PS5 modelleri, şirketin ABD dışındaki konsollarının fiyatını artırmasıyla birlikte geliyor. Sony, İngiltere, Avrupa, Japonya, Çin, Avustralya, Meksika ve Kanada’da PS5 fiyatlarını artırıyor. Enflasyon oranları Sony’nin oyun işini etkilediğinden fiyatlar Avrupa’da yüzde 10, Japonya’da yüzde 21 ve İngiltere’de yaklaşık yüzde 6 artıyor. Türkiye’de ise ne gibi bir zam yapılacağı ön net değil. Fakat Sony dağıtımına göre Türkiye Avrupa bölgesinde yer alıyor ve bu da en az %10 civarında zam demek oluyor. Güncel olarak en düşük modeli 17 bin lira civarından satışa sunulan Playstation 5’in en az 18900 liraya kadar dayanması bekleniyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...