Walmart Cephesinden NFT ve Metaverse Adımı

Walmart, metaverse evreni ve NFT’ler hakkında ciddi bir girişimde bulunacak. CNBC’den gelen bir rapora göre, son ticari marka başvuruları, şirketin kendi NFT’lerini ve kripto para birimini kurmak istediğini gösteriyor. Bu bağlamda bu durumu gerçekleştiren ilk zincir market olma unvanını kazanabilecek.

Perakende devi 30 Aralık’ta çeşitli ticari markalar için başvuruda bulunarak, CNBC’nin belirttiği gibi elektronik, oyuncak, ev aletleri, spor ekipmanları, giyim, ev dekorasyonu ve daha fazlası dahil olmak üzere sanal ürünler satmaya başlamayı planladığını öne sürdü. Müşterilere dijital bir para birimi sunmanın yanı sıra NFT’leri satın alma ve satma fırsatından söz ediliyor. Bu arada, artırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik ortamlarında (VR) yer alabilecek olası “fiziksel uygunluk eğitimi hizmetleri” ve “sağlık ve beslenme alanındaki sınıflar” hakkında bir başka uygulama detaylandırıldı – şirket, kullanım için ayrı bir dosyalama yaptı. VR ve AR’de adının ve logosunun belli olup olmadığıyla ilgili bir ipucu paylaşmadı.

Walmart Kendi Kriptosunu Çıkaracak!

Bloomberg’in belirttiği gibi, Walmart ayrıca “Verse to Home”, “Verse to Curb” ve “Verse to Store” adları için ticari markalar tescil ettirdi. Başvurular, bazıları perakendecinin dijital reklamcılık girişimi olan “Walmart Connect” adı altında listelenen ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nin sitesinde herkese açık olarak görüntülendi. Ticari Marka Elektronik Arama Sisteminde (TESS) “Walmart” veya “Walmart Connect” araması yaparak başvurulara erişebilirsiniz.

Walmart sözcüsü Carrie McKnight, yabancı basına yaptığı açıklamada, “Walmart, gelişen teknolojilerin gelecekteki alışveriş deneyimlerini nasıl şekillendirebileceğini sürekli olarak araştırıyor” dedi. “Bugün paylaşacak başka bir şeyimiz yok, ancak inovasyon sürecinin bir parçası olarak rutin olarak ticari marka başvuruları yaptığımızı belirtmekte fayda var.”

Geçen Ağustos ayında Walmart’ın meta veriye artan ilgisinin ilk işaretlerinden biri olan bir kripto para birimi ürün uzmanı için bir iş listesi yayınladı.

Kriptoların yatırım aracından çok alışverişte de kullanılabileceğini vurgulamak adına şirketin bu tarz bir hamle yapması kriptoseverler tarafından oldukça iyi karşılandı.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Her Bütçeye Uygun En İyi Akıllı Saat Modelleri

Akıllı saatler, genel olarak bildirimleri cebimizdeki telefonu çıkartmadan hemen kolumuzdan bakabilmemiz için kullanılıyor. Tabii birçok marka saatlerine veya bilekliklerine bunun yanında başka özellikler de...

Elon Musk’ın Sahip Olduğu Tüm Şirketler

Elon Musk içinde bulunduğumuz dönemin ayrılamaz bir parçası ve muhtemelen gelecek kuşaklar için ders kitaplarında görünecek bir yüz. 21. yüzyılın en büyük iş adamı...

Apex Legends Mobile iOS ve Android Platformları Üzerinde Yayınlandı!

Uzun ve dolambaçlı bir yol oldu ama sonunda "Apex Legends" mobil versiyonuyla karşınızda ve hemen şimdi indirilebilir durumda! Hem iOS hem de Android kullanıcıları...